حزب اعتدال و توسعه بدنبال معرفی نوبخت و واعظی برای انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به آغاز مذاکرات اعتدال و توسعه با احزاب اعتدال‌گرای اصلاح‌طلب و اصولگرا، گفت: شورای مرکزی این حزب به نوبخت و واعظی هم پیشنهاد حضور در انتخابات را داده است.

حزب اعتدال و توسعه بدنبال معرفی نوبخت و واعظی برای انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مملکت آنلاین، جواد هروی درباره رویکرد حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: رویکرد حزب اعتدال و توسعه، جذب مشارکت حداکثری و مشارکت مدنی از طریق صندوق‌های رای است. دنبال تشویق مردم برای حضور در انتخابات هستیم. نظر ما این است که از انتخابات نباید به راحتی گذشت،زیرا انتخابات نماد و شاخصه یک جامعه مردم سالار است.

وی ادامه داد: اعتدال و توسعه رایزنی با افراد همسویی که دیدگاه اعتدالی داشته و احتمال حضورشان در انتخابات وجود دارد را آغاز کرده است. همچنین با احزابی که نگاه همسو و اعتدالی از جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا دارند هم وارد مذاکره شده‌ایم تا به اصول و افراد مشترک برسیم.

این فعال سیاسی با بیان اینکه در این زمان محدود امکان نخبه‌سازی از داخل حزب نداریم، گفت: در این شرایط دنبال نخبگانی هستیم که همسو با اعتدال و توسعه بوده و چهره شناخته شده‌ای دارند و می‌توانند دیدگاه های حزب را برآورده کنند. ما  مذاکرات را هم شروع کرده‌ایم، ولی افراد الان خیلی مایل نیستند که نامی از آنها آورده شود اما بعد از تایید صلاحیت‌ها نام این افراد را می‌توان بیان کرد.

هروی در پاسخ به این پرسش که آیا نوبخت یا واعظی تمایلی برای شرکت در انتخابات دارند، گفت: شورای مرکزی و دفتر سیاسی به آقای نوبخت و واعظی پیشنهاد داده‌ است و منتظر تصمیم‌گیری آنها هستیم، البته تصمیم نهایی در شورای مرکزی حزب گرفته می‌شود که نامزد مورد حمایت حزب از داخل یا از خارج حزب باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر