جهش فراتر از انتظار ارزش سهام شبکه اجتماعی ترامپ

سهام شرکت رسانه‌های اجتماعی ترامپ در اولین روز معاملات خود در نزدیک ۵۰ درصد رشد کرد.

جهش فراتر از انتظار ارزش سهام شبکه اجتماعی ترامپ

به گزارش مملکت آنلاین، سهام شرکت رسانه‌های اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، در نخستین روز معاملات در بازار بورس نزدک نیویورک، نزدیک به ۵۰ درصد جهش کرد.

به این ترتیب ارزش سهام بزرگ ترامپ در این شرکت و همچنین سهام کوچکتر طرفداران او که به عنوان خریدار در سهام آن شریک هستند، افزایش یافت.

گروه شرکت‌های رسانه‌ای و فناوری ترامپ یا «ترامپ مدیا» روز دوشنبه ۲۵ مارس (۶ فروردین) با چک سفید امضا توسط یک شرکت به «دیجیتال وُرد» خریداری شد. ترامپ مدیا که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ترامپ موسوم به «ترامپ تراث» را اداره می‌کند، اکنون جای دیجیتال ورد را در بورس نزدک گرفته است.

قبل از شروع معاملات، ترامپ مدیا ارزش بازاری حدود ۶.۸ میلیارد دلار داشت، رقمی که در صورت حفظ رشد اولیه سهام، به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. این سهام با نماد دی‌جی‌تی معامله می‌شود و ترامپ نزدیک به ۶۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه بامداد سه‌شنبه به وقت شرق آمریکا، سهام شرکت ترامپ با ۴۷ درصد افزایش به ۷۳.۵۰ دلار رسید. بدین ترتیب ارزش بازار این شرکت به ۹.۵۵ میلیارد دلار بالغ شد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران ترامپ مدیا به جای سرمایه‌گذاران بزرگ و حرفه‌ای، سرمایه‌گذاران کوچکی هستند که یا سعی می‌کنند از ترامپ حمایت کنند یا به دنبال کسب درآمد ناشی از اقبال او هستند. این سهامداران با پیش‌بینی ادغام دو شرکت به گونه‌ای به رشد دیجیتال ورد کمک کردند که سهام آن در سال جاری بیشتر از دو برابر شد.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر