مشهد میزبان مسابقات بین المللی قرآن کریم در سال ۱۴۰۳ شد

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مشهد مقدس میزبان برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در سال ۱۴۰۳ شد، گفت: این دوره از مسابقات در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

مشهد میزبان مسابقات بین المللی قرآن کریم در سال ۱۴۰۳ شد

به گزارش مملکت آنلاین از اوقاف، حمید مجیدی مهر اظهار داشت: در چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که سال ۱۴۰۳ برگزار می شود، مشهد مقدس مرکز استان خراسان رضوی میزبان رقابت برترین قاریان و حافظان قرآن از جهان اسلام خواهد بود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد، ادامه داد: به احترام پاسخ به درخواست های مکرر فعالان قرآنی شهرستان مشهد مقدس این مسابقات در این شهر برگزار می‌شود.

مجیدی مهر بیان داشت: پس از درخواست‌های مکرر فعالان قرآنی شهرستان‌ها خصوصا مشهد مقدس سال ۱۴۰۳ مسابقات بین‌المللی قرآن در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود و سعی می‌کنیم در سال‌های آینده دیگر شهرها هم میزبانی رقابت‌ها را تجربه کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: محل برگزاری این رقابت‌ها رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی است و ستاد برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از امروز رسما کار خود را در مشهد آغاز کرد.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران بعد از مسابقات مالزی و عربستان با قدمت‌ترین رقابت‌های قرآنی جهان اسلام است و با توجه به برگزاری مسابقات در رده‌های مختلفی چون طلاب، دانش‌آموزان، دانشجویان، بانوان و روشندلان کنار مسابقات اصلی در دنیا نظیر ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر