کنگره بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت آغاز شد

مراسم بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی در حال برگزاری است.

کنگره بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت آغاز شد

به گزارش مملکت آنلاین، مراسم بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت از صبح امروز (یازدهم بهمن ماه) در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی با حضور اقشار مختلف مردم در حال برگزاری است. این کنگره از روز ۲۲ دی‌ماه فعالیت خود را آغاز کرد و  برنامه‌های گوناگون آن با تشکیل ۲۸ کمیته ادامه دارد. همچنین دبیرخانه کنگره به‌صورت دائمی در تمام طول سال به کار خود ادامه خواهد داد.  

دیدار با ۲۹ خانواده شهید، جانباز، ایثارگر و آزاده، برگزاری ۱۱۰۰۰ یادواره شهدا، توزیع ۱۲۴۰۰۰ بسته کمک مومنانه، ۱۰۲۴ سری جهیزیه و ۲۴ هزار بسته لوازم تحریر،برگزاری پویش ۲۴۰۰۰ ختم قرآن به نیابت از ۲۴ هزار شهید، حضور ۲۴ هزار دانش‌آموز و نوجوان در مراسم اعتکاف به نیابت از ۲۴ هزار شهید، تالیف و رونمایی بالغ بر ۲۰۰ عنوان کتاب مربوط به کارنامه‌های عملیاتی و مربوط به زندگی‌نامه شهدا و تاریخ شفاهی رزمندگان و فرماندهان، تالیف بالغ بر ۲۰۰ آثار فرهنگی هنری و رسانه‌ای و دیجیتال و همچنین رونمایی از آثار فاخر هنری بنام سمفونی «ساحت حماسه» برخی از کارهای جانبی این کنگره است که از سوی کمیته‌های تخصصی آن تا کنون اجرا شده است.

همچنین در حاشیه کنگره شهدای پایتخت موشک‌های بالستیک خیبرشکن و قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حاضرین به نمایش گذاشته شده است.

در این اجلاسیه سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه به روح تابناک همه شهدای عزیز به‌ویژه ۲۴ هزار شهید سربلند تهران تحیت الهی را نثار می‌کنیم، بیان کرد: رهبر عظیم‌الشأن ما با تدبیر الهی، شجاعانه در قلب همه مخاطرات سهمگین ایستاد تا روح مکتب مقاومت را در میان مکتب اسلام زنده و پاینده نگه دارد.

وی ادامه داد: تعابیر و توصیفات و روایت‌های ستایش برانگیز رهبر عزیزمان از تهران و شهیدان جامع، کامل و الهام‌بخش بود؛ با الهام از فرمایشات معظم‌له، تهران واقعاً یک جهان‌شهر و نقطه تلاقی‌ نگاه مزورانه شیاطین عالم و مدفن سیاست‌های استکبارگران و شهر حماسه و رویدادها و شهر ۲۲ بهمن‌هاست.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تهران شهر ۲۲ بهمن‌های تماشایی، شهر فرازها، تاریخ، ایستادگی، معیارها و میزان‌ها، و کورکننده چشمان دشمنان، شهر آگاهی، الهام‌بخش معنا، غیرت، ایستادگی، شکوه و عظمت تمدن است؛ تهران شهری با یک آسمان پرستاره روی زمین است...

همچنین سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در آغاز اجلاسیه نهایی کنگره بزرگداشت ۲۴ هزار شهید تهران طی سخنانی بیان کرد: امروز امتداد خط شهادت عزیزان ما در دفاع مقدس را در جبهه مقاومت در فلسطین و غزه و یمن و لبنان و  دیگر کشورهای اسلامی شاهد هستیم.
وی افزود: آنچه که امروز دشمنان از آن بسیار نگران هستند توسعه و ترویج روز افزون این فرهنگ ایستادگی است. این همان چیزی است که به برکت شهدای انقلاب و دفاع مقدس حاصل شده است.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: آنچه که امروز دشمنان از آن بسیار نگران هستند همین فرهنگ ایثار و شهادت است.
این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: در مدت فعالیت ستاد کنگره شهدای تهران بیش از ۲۲ هزار دیدار با خانواده شهدای تهران داشتیم و در تمامی اقشار یادوارهای شهدا برگزار شد و ۱۲ هزار یادواره محله محور برگزار شده و بالغ بر ۲۲ عنوان کتاب و ۲۰۰ اثر فرهنگی و هنری تولید شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر