مدیرعامل جدید بنیاد رودکی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «محمدالهیاری فومنی» را به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب کرد.

مدیرعامل جدید بنیاد رودکی منصوب شد

به گزارش مملکت آنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمد الهیاری فومنی آمده است: با عنایت به تجربه و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه فرهنگ و هنر و تعامل سازنده‌تان با اصحاب این حوزه و به استناد ماده ۱۲ اساسنامه بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و به پیشنهاد هیئت مدیره محترم طی مصوبه جلسه چهارم دیماه ۱۴۰۲ به موجب این حکم به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب می‌شوید.

اسماعیلی افزود: امید است با اتکال به خداوند متعال با توجه به مأموریت‌ها و وظایف محوله بنیاد، ضمن جلب همکاری و حمایت اصحاب فرهنگ و هنر و بهره‌گیری از ظرفیت ارزشمند معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی و هنری و امعان نظر به وظایف ذیل در جهت تحقق اهداف بنیاد، ان شاء الله قرین توفیق و تأیید الهی باشید.

  • - حمایت ویژه مادی و معنوی برای آفرینش تولیدات هنری فاخر، اصیل و مؤثر در رشته‌های موسیقی، نمایشی و مانند آن.
  • - تلاش در جهت تبیین و نشر مبانی نظری هنر و نمونه سازی در زمینه‌های دینی و انقلابی.
  • - شناخت و به کارگیری استعداهای درخشان هنری و ادبی در سطح داخلی و بین‌المللی، به‌ویژه نسل جوان و انقلابی.
  • - جلب مشارکت عمومی و مؤسسات فرهنگی و هنری داخلی و خارجی در فعالیت‌های هنری و ادبی.
  • - فراهم ساختن محیط‌های مناسب و سالم برای فعالیت علاقمندان به هنر.
  • - حمایت از برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های هنری و ادبی فاخر در سطح ملی و بین‌المللی.
  • - تلاش در جهت پیشرفت و توسعه هنر همتراز با شأن تاریخی، ملی و دینی ایران اسلامی.
  • - تربیت کادر هنری متخصص از استعدادهای انسانی کارآمد با زیربنای اصیل ایمانی و دینی.

الهیاری فومنی دانش آموخته دکترای علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است. از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی الهیاری می توان به مدیرکل امور کتاب و کتابخوانی، مدیرکل دفتر موسیقی، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر پنج دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی، دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران، معاون اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مدیر بخش خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مدیرکل دفتر آموزش و فعالیت های فرهنگی هنری اشاره کرد.

پیش از این در دی ۱۴۰۱ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات‌ امنای بنیاد فرهنگی و هنری رودکی در حکمی، مهدی سالم را به عنوان مدیرعامل این بنیاد منصوب کرده بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر