واگذاری سه بنای تاریخی استان لرستان به بخش خصوصی

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور از واگذاری سه بنای تاریخی دو شهر لرستان به بخش خصوصی خبر داد.

واگذاری سه بنای تاریخی استان لرستان به بخش خصوصی

به گزارش مملکت آنلاین، شهاب طلایی در سخنانی، اظهار داشت: در راستای واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و با برگزاری مزایده عمومی، فرایند واگذاری سه بنای تاریخی لرستان با حضور متقاضیان و نظارت کامل انجام شد.

وی اظهار کرد: بنا بر وعده‌ای که برای واگذاری بناهای تاریخی و جلب مشارکت سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری لرستان داده بودیم، امروز بازگشایی پاکت پیشنهادی متقاضیان شرکت در این مزایده صورت گرفت.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور، ادامه داد: در این مرحله مزایده عمومی واگذاری ۱۰ بنای تاریخی لرستان برگزار و از این تعداد سه بنا به شرکت‌کنندگان واجد شرایط، واگذار شد.

طلایی با بیان اینکه در ۱۷ سال گذشته، تنها چهار بنا در لرستان به مزایده گذاشته شده است، افزود: این در حالی است که در مزایده امروز سه بنای دیگر از جمله بنای «میرملاس» و خانه «پور ابوالقاسمی» خرم‌آباد و خانه «بزرگمهری» بروجرد با برگزاری فرایند قانونی به این بناها افزوده شد.

وی عنوان کرد: از مجموع ۱۰ بنایی که در مزایده عمومی قرار داشتند شش بنای تاریخی مربوط به بروجرد و چهار بنا مربوط به خرم‌آباد بود که از این تعداد سه بنا به سرمایه‌گذار واجد شرایط، واگذار شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور، اضافه کرد: برای نخستین‌بار است که در سطح کشور، فرایند واگذاری در قالب پک ویژه استانی و با حضور و نظارت کامل استان در تمامی مراحل برگزار می‌شود و در واقع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در کلیه مراحل این واگذاری، حضور داشته است.

طلایی با اشاره به اینکه همه شرایط برای تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران در واگذاری این بناها صورت‌گرفته است، اظهار کرد: نهایت همکاری با سرمایه‌گذاران در راستای مدت‌زمان بهره‌برداری، مبلغ اجاره و هزینه‌های مرمت در این زمینه صورت‌گرفته تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم و توسعه زیرساخت‌های گردشگری باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر