عراق: پوشش رسانه‌ای زیارت اربعین بزرگترین در تاریخ بوده است

رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که پوشش رسانه ای زیارت اربعین امسال، بزرگترین پوشش در تاریخ بوده است.

عراق: پوشش رسانه‌ای زیارت اربعین بزرگترین در تاریخ بوده است

به گزارش مملکت آنلاین و به نقل خبرگزاری رسمی عراق، علی المؤید، رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که پوشش رسانه ای زیارت اربعین امسال، بزرگترین پوشش در تاریخ بوده است.

 وی در بیانیه ای از نخست وزیر، عتبه عباسی و حسینی، استانداری و همه دستگاه های پشتیبان که مشارکت بیش از دو هزار و ۲۸۶ اصحاب رسانه در پوشش رسانه ای اربعین را تسهیل کردند، تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت که در پوشش اربعین، دست کم ۹۳۸ روزنامه نگار خارجی وابسته به بیش از ۴۴ کشور و نزدیک به هزار و ۳۰۰ روزنامه نگار عراقی تنها در شهر کربلا مشارکت داشتند.

وی افزود که افزایش پوشش رسانه ای به همت اهتمام دولت و تسهیلات فوق العاده سازمان رسانه و ارتباطات علاوه بر پیشرفت حاصل در فناوری ارتباطات شامل فناوری های جدیدی است که برای نخستین بار در اربعین مورد استفاده قرار می گیرد.

المؤید اشاره کرد که زیارت اربعین در کربلا توسط هزار و ۴۸۶ دوربین روزنامه نگار و به صورت زنده توسط ۷۲ پایگاه پخش زنده و بیش از ۲۰ دستگاه پخش زنده از طریق اینترنت ثبت شد.

وی افزود که نزدیک به ۷۷ هزار و ۱۵۷ دقیقه از جمله بیش از ۱۴ هزار دقیقه پخش زنده مراسم اربعین صورت گرفته است.

رئیس سازمان رسانه و ارتباطات عراق تاکید کرد که ۹۲ ماهواره از جمله دست کم ۲۱ شبکه خارجی، ۵۷ رادیو و ده ها خبرگزاری علاوه بر ۲۶ مرکز رسانه و ۱۰ استودیو، اربعین را پوشش دادند.

انتهای پیام/

منبع: میدل ایست نیوز

ارسال نظر