رییس دانشگاه صنعتی شریف برکنار شد

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از معرفی سرپرست جدید دانشگاه صنعتی شریف خبرداد.

رییس دانشگاه صنعتی شریف برکنار شد

به گزارش مملکت آنلاین، علی شمسی پور در صفحه ایکس خود نوشت: «دکتر سید عباس موسوی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف صبح امروز به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد و از خدمات صادقانه آقای دکتر رسول جلیلی تقدیر و تشکر به عمل آمد.»

اواخر هفته گذشته انتشار ویدیویی کوتاه از جشن فارغ التحصیلی تعدادی از دانشجویان پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف در فضای مجازی و عدم رعایت قوانین و مقررات دانشگاه از سوی این فارغ التحصیلان واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

در اولین واکنش،روز جمعه علی شمسی پور، سخنگوی وزارت علوم در صفحه اجتماعی ایکس اعلام کرد: پیرو اتفاقات ناهنجاری که در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف افتاده است، وزیر علوم دستور پیگیری و بررسی و اعلام نتیجه ظرف ۴۸ ساعت صادر کرد. 

وی تاکید کرد: با متخلفین در هر سطحی برخورد قانونی و جدی انجام خواهد شد.

ابتدای هفته جاری نیز ،«علی سلک غفاری» رئیس پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف، با ارسال نامه‌ای خطاب به جلیلی رئیس دانشگاه و رئیس هیئت امناء پردیس کیش از سمت خود کناره گیری کرد.

علی شمسی‌پور سخنگوی وزارت علوم در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس، با اشاره به استعفای رئیس پردیس کیش دانشگاه شریف اعلام کرد: بررسی برای روشن شدن همه ابعاد موضوع و برخورد قانونی با همه متخلفان ادامه دارد.

دانشگاه صنعتی شریف نیز در اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همه دلسوزان جمهوری اسلامی ایران، اهتمام مسئولین دانشگاه، بر برخورد جدی با مسببین این رخداد و افرادی که در این زمینه قصور یا تقصیری داشته‌اند، در اسرع وقت تاکید کرد.

اما موضوع به اینجا ختم نشد و با گذشت چند روز از این اتفاقات و واکنش‌ها، صبح امروز با پیام سخنگوی وزارت علوم مشخص شد که رئیس دانشگاه صنعتی شریف برکنار شده و یکی از اعضای هیات علمی این دانشگاه به عنوان سرپرست، جایگزین وی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر