افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی خبر داد.

افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی

به گزارش مملکت آنلاین، مهریار حاتمی رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت : ثبت‌نام مدارس در غیردولتی همچنان ادامه دارد و نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۳۰۰ نفری شمار ثبت‌نام شدگان هستیم.

وی از ثبت‌نام ۱۷ هزار و ۴۰۰ دانش آموز در مدارس غیردولتی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: استان کرمانشاه از نظر درصد ثبت‌نام در مقاطع میان پایه و پایه‌های پایانی در کشور رتبه اول را دارا است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر با محدودیت ثبت‌نام در مدارس غیردولتی مواجه نبودیم شمار ثبت‌نام در این مدارس به ۲۵ هزار نفر می‌رسید.

حاتمی تصریح کرد: دو مدرسه جدید در مقطع متوسطه دخترانه و پسرانه با مجوز اداره کل آموزش و پرورش در مناطق پر تراکم کرمانشاه احداث شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت مدارس غیردولتی تکمیل و استقبال بسیار زیاد است، افزود: ساختمان این مدارس قدیمی و کلنگی است و موسسان نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و بر اساس قوانین نوسازی اجازه توسعه هم داده نمی‌شود.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اذعان کرد: در حال حاضر سیاست وزارت آموزش و پرورش بر توسعه مدارس غیردولتی نیست بلکه درصدد کیفی‌سازی این مدارس هستیم.

حاتمی خاطرنشان کرد: طی تابستان موضوع کیفی‌سازی مدارس غیردولتی مورد تاکید قرار گرفت و از ابتدای مهر ماه نیزاکیپ‌های بازرسی با جدیت به نظارت بر این مدارس می‌پردازند.

وی افزود: در جلسه شورای نظارت دو باب مدرسه به دلیل عدم رعایت استاندارد‌های شهریه توبیخ شدند و تذکرات کتبی با درج در پرونده به آن‌ها داده شد تا اهرمی بازدارنده برای رعایت قانون در باقی مدارس باشد.

حاتمی گفت: شهریه برخی از مدارس غیردولتی بسیار پایین بود و کفاف اجاره‌بها و هزینه‌های سنگین را نمی‌داد که طی امسال شهریه آن‌ها به‌طور متوسط بین ۳۸ تا ۴۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: با توجه به افزایش ۷۰ درصدی نرخ اجاره‌بها در مدارس واقع در مناطق برخوردار شهریه‌ها بر اساس پارامتر‌های تعریف شده وزارت آموزش و پرورش و با احتساب کلاس‌های فوق برنامه بین ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش داده شد.

حاتمی از تعطیلی دو باب مدرسه به دلیل نداشتن ایمنی لازم در کرمانشاه خبر داد و اذعان کرد: با احداث دو مدرسه جدید شمار مدارس غیردولتی در استان کرمانشاه به ۱۴۴ باب رسید.

وی با تاکید بر اجرای سیاست کیفی‌سازی و استانداردسازی مدارس غیردولتی در دولت سیزدهم، عنوان کرد: ۷۰۰ معلم و مدیر مدارس ابتدایی در حال گذراندن دوره‌های عمومی و تخصصی هستند و سپس آموزش معلمان و مدیران مقاطع متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حاتمی با بیان اینکه کرمانشاه با همکاری دانشگاه فرهنگیان جزو استان‌های پیشرو در ارائه آموزش به معلمان و مدیران مدارس غیردولتی است، گفت: برای هرشخص ۳۶۰ ساعت آموزش عمومی و تخصصی به صورت غیر حضوری درنظر گرفته شده که کاری بی‌سابقه است .

انتهای پیام/

ارسال نظر