آزمون ارشد علوم پزشکی در خرداد برگزار می‌شود

بر اساس جدول زمان‌بندی آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم‌پزشکی، این آزمون در روزهای ۴ و ۵ خرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و نتایج نهایی آن در اواخر نیمه اول شهریور ماه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

آزمون ارشد علوم پزشکی در خرداد برگزار می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، فرایند تکمیل فرم خوداظهاری بیماران مبتلا به کرونا و تصحیح معدل داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم‌پزشکی همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه طی امروز یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه، ۳ خرداد ماه ادامه دارد. 

آزمون در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۴ و ۵ خرداد در ۲ نوبت صبح و عصر در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۴۶ رشته امتحانی و ۱۱ مجموعه امتحانی برگزار می‌شود. بنابر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، زمان «اعلام کلید اولیه» و «مهلت ثبت اعتراض» در انتهای دفترچه سؤالات هر رشته امتحانی اعلام می‌شود.

سه روز پس از دومین روز برگزاری آزمون کارشناسی‌ارشد رشته‌های علوم‌پزشکی یعنی یکشنبه ۷ خرداد ماه، فرصت ثبت‌نام داوطلبان متقاضی سهمیه استعداد درخشان در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی آغاز می‌شود و در روز دوشنبه، ۸ خرداد به پایان می‌رسد. 

مهلت ۶ روزه ارسال اسامی واجدان شرایط استفاده از آیین‌نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) توسط دانشگاه محل تحصیل به مرکز سنجش آموزش پزشکی از روز چهارشنبه، ۱۷ خرداد ماه آغاز می‌شود و در روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه به پایان می‌رسد. 

کلید نهایی سؤالات آزمون در روز چهارشنبه، ۳۱ خرداد ماه از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می‌شود. 

افراد دارای سهمیه رزمندگان می‌توانند از ۲۹ تا ۳۰ خرداد نسبت تغییر سهمیه خود اقدام کنند. در این بازه زمانی ۲ روزه، سامانه برای این امر فعال می‌شود. 

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، دفترچه انتخاب رشته همزمان با اعلام کارنامه علمی داوطلبان در اواخر نیمه اول تیر ماه منتشر می‌شود. بر این اساس، تمام داوطلبان مجاز و سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون می‌توانند نسبت به انتخاب رشته‌محل اقدام کنند. 

همچنین اسامی متقاضیان دانشگاه شاهد در روز سه‌شنبه، ۱۰ مرداد ماه منتشر می‌شود. ۴ روز پس از اعلام اسامی داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه شاهد، مرحله دوم متقاضیان ورود به این دانشگاه در روز ۱۴ مرداد برگزار می‌شود. 

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کارنامه‌نهایی و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور در نیمه اول شهریور ماه اعلام می‌شود. پس از اعلام نتایج، ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود. 

جدول زمان‌بندی آزمون کارشناسی‌ارشد ۱۴۰۲ رشته‌های علوم‌پزشکی به شرح زیر است:

جدول زمان‌بندی آزمون کارشناسی‌ارشد علوم‌پزشکی ۱۴۰۲
ردیف فرایند تاریخ
۱ انتشار اطلاعیه مربوط به آزمون ۳۱ اردیبهشت
۲

تکمیل فرم خوداظهاری بیماری کرونا_ تصحیح معدل

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون_ برگه راهنما و سایر اطلاعات مربوط به آزمون

از ۳۱ اردیبهشت تا ۳ خرداد
۳ برگزاری آزمون در دو نوبت صبح و عصر ۴ و ۵ خرداد
۴ اعلام کلید اولیه در انتهای دفترچه سؤالات اعلام می‌شود
۵ مهلت ثبت اعتراض در انتهای دفترچه سؤالات اعلام می‌شود
۶ تمدید دوم_ ثبت‌نام متقاضیان استفاده از سهمیه استعداد درخشان ۷ و ۸ خرداد ماه
۷ مهلت ارسال اسامی واجدان شرایط استفاده از آیین‌نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) توسط دانشگاه محل تحصیل به مرکز سنجش آموزش پزشکی از ۱۷ تا ۲۲ خرداد
۸ اعلام کلید نهایی ۳۱ خرداد
۹ فعال‌شدن سامانه جهت تغییر سهمیه رزمندگان ۲۹ تا ۳۰ خرداد
۱۰ اعلام کارنامه علمی داوطلبان و انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌محل اواخر نیمه اول تیر ماه
۱۱ انتخاب رشته‌محل کلیه داوطلبان مجاز و سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون اواخر نیمه اول تیر ماه
۱۲ اعلام اسامی دانشجویان متقاضی دانشگاه شاهد ۱۰ مرداد
۱۳ برگزاری مرحله دوم متقاضیان دانشگاه شاهد ۱۴ مرداد
۱۴ اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان نیمه اول شهریور
۱۵ آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها نیمه اول شهریور

انتهای پیام/

ارسال نظر