کارگردان معروف به هند نمی‌رود

اصغر فرهادی که قرار بود به صورت حضوری در جشنواره فیلم‌های مرمت شده در کشور هند شرکت کند، میهمان آنلاین این رویداد سینمایی خواهد بود.

کارگردان معروف به هند نمی‌رود

به گزارش مملکت آنلاین، فرهادی به دعوت موسسه فیلم و تلویزیون «ساتیاجیت رای» قرار بود در یک در نخستین دوره جشنواره مرمت و آرشیو آثار سینمایی در کرالای هند حضور می‌یابد اما بنابر اعلام رسانه های هندی او به صورت آنلاین میهمان این جشنواره می‌شود.

 کنفرانس بین المللی «Arcurea» از ۱۶ تا ۲۲ مارس (۲۶ اسفند تا سوم فروردین) و از سوی موسسه فیلم و تلویزیون ساتیاجیت رای هند برگزاری می‌شود و ایده فیلم را به عنوان یک میراث فرهنگی جداگانه از جنبه‌های مختلف مربوط به تاریخ نهادی، فرآیندهای تکنولوژیکی و وضعیت فعلی مرمت و بایگانی فیلم در منطقه آسیا بررسی می‌کند.

این نشست‌ها جنبه‌های مختلف تاریخ و آرشیو فیلم را پوشش می‌دهد و به مقاطع تاریخی مانند دوران خاموش، سینمای هند در دوره‌های قبل و بعد از استقلال، ظهور سینمای موازی، تأثیر تغییرات تکنولوژیکی مانند فناوری دیجیتال و آینده می‌پردازد و به عنوان یک پلت فرم جهانی برای بحث های خلاقانه در مورد وضعیت آرشیو، بازسازی و نگهداری فیلم در سراسر جهان و پیگیری پیشرفت‌ها در این زمینه‌ها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر