قیمت جهانی طلا باز هم اوج گرفت

قیمت طلا امروز دوشنبه (۲۷ مه) در حالی افزایش یافت که پیشتر نزدیک به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود در نوسان بود زیرا سرمایه‌گذاران انتظارات کاهش نرخ بهره آمریکا را پس از نشست اخیر فدرال رزرو که نشان داد احتمال تاخیر در کاهش سیاست‌های پولی وجود دارد، کاهش دادند.

قیمت جهانی طلا باز هم اوج گرفت

به گزارش مملکت آنلاین، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۳۸ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت‌ها در روز جمعه (۲۴ مه) و پیش از تعطیلی بازار به پایین‌ترین حد خود از ۹ مه به ۲۳۲۵ دلار و ۱۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳۴۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شمش اوایل هفته گذشته به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسید، اما از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰ دلار کاهش یافته است.

بر اساس صورتجلسه بانک مرکزی ایالات‌متحده از ۳۰ آوریل تا اول مه، مقامات فدرال رزرو نشان دادند که برای دستیابی به اطمینان بیشتر در حرکت تورم به ۲ درصد، بیشتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود، زمان خواهد برد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، شرط‌بندی معامله‌گران نشانه‌ای از شک و تردیدهای فزاینده است که فدرال رزرو بیش از یک بار در سال ۲۰۲۴ نرخ‌ها را کاهش خواهد داد و در حال حاضر با احتمال ۶۲ درصد کاهش نرخ تا نوامبر قیمت‌گذاری می‌شود. شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می‌شود، اما نرخ‌های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد.

مقامات و رسانه‌های محلی کنیا اعلام کردند که بر اثر ریزش یک معدن طلا در شمال کنیا دست کم پنج نفر کشته و چندین نفر ناپدید شدند.

داده‌های رسمی نشان داد که سود شرکت‌های صنعتی چین در چهار ماه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۳ درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد افزایش به ۳۰.۵۹ دلار رسید، پلاتین با ۱.۲ درصد افزایش به ۱۰۳۷ دلار و ۹۰ سنت و پالادیوم ۱.۶ درصد به ۹۷۹.۲۵ دلار رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر