قیمت نفت کمی بالا رفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۳ سنت رسید.

قیمت نفت کمی بالا رفت

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز جمعه افزایش یافته است. نشانه‌های بهبود تقاضای جهانی در بحبوحه بهبود اطلاعات اقتصادی چین و آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان نفت در دنیا باعث شده نفت برنت اولین افزایش قیمت هفتگی خود را طی سه هفته گذشته تجربه کند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۳ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۳ سنت معادل ۰.۱۶ درصد افزایش، ۷۹ دلار و ۳۶ سنت معامله می‌شود.

نفت برنت حدود ۱ درصد و نفت آمریکا ۱.۴ درصد طی یک هفته گذشته افزایش قیمت داشتند.

به نظر می‌رسد نفت آمریکا پس از بیش از ۹ درصد کاهش قیمت در هفته گذشته نسبت به رکورد ۲۶ آوریل، یک حداقل قیمت حدود ۷۸ دلار و ۴۰ سنت به دست آورده است که دلیل آن می‌تواند دو هفته پیاپی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و معرفی محرک‌های اقتصادی جدید در چین باشد.

بازارها همچنین تحت تاثیر رشد ۶.۷ درصدی تولید صنعتی در چین در ماه آوریل نسبت به سال گذشته قرار دارند. بهبود بخش تولید کارخانه‌ای در چین تقاضا در این کشور را بالا خواهد برد.

کاهش ذخایر نفت و محصولات پالایشی در قطب‌های بزرگ تجارت دنیا هم نشانه خوشبینانه‌ای از رشد تقاضای جهانی است.

قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا کمتر از حد انتظار در آوریل رشد داشته که می‌تواند احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش دهد.

پایین آمدن نرخ بهره ارزش دلار را هم کاهش می‌دهد که خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر خواهد کرد.

در زمینه عرضه، سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه اجلاس آینده اوپک پلاس هستند که اول ژوئن برگزار خواهد شد.

تمدید طرح کاهش تولید اوپک پلاس پس از ماه ژوئن قیمت نفت را در میان مدت تثبیت خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر