قیمت نفت کمی افت کرد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۳ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۲۴ سنت رسید.

قیمت نفت کمی افت کرد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز جمعه با افزایش احتمال آتش‌بس در غزه که می‌تواند نگرانی‌های ژئوپولیتیکی در خاورمیانه را آرام کند کاهش یافت. اما افزایش ارزش دلار و بی‌ثباتی تقاضا برای بنزین در آمریکا هم بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۳ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۲۴ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۵۳ سنت معادل ۰.۶۵ کاهش، ۸۰ دلار و ۵۴ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی هفته گذشته را با ۳ درصد افزایش قیمت به پایان رساندند اما به نظر می‌رسد در این هفته تغییر چندانی نداشته‌اند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در روز پنجشنبه گفت امیدوار است مذاکرات در قطر به آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و حماس رسیده و مخاطرات ژئوپلیتیکی در منطقه را آرام کند.

بلینکن در شرایطی با وزرای امور خارجه عرب و رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار کرده که مذاکره‌کنندگان در قطر بر یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای تمرکز کرده‌اند.

در آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا، عرضه بنزین که شاخص تقاضا در این کشور است، برای اولین بار طی سه هفته گذشته تا زیر ۹ میلیون بشکه پایین آمده است که می‌تواند حاکی از کاهش تقاضا برای سوخت باشد.

در این بین، شاخص دلار آمریکا به دنبال کاهش غیرمنتظره نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس افزایش یافته است.

بالا رفتن ارزش دلار خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تقاضا برای آن را پایین می‌آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر