ثبت کمترین قیمت طلا در سه هفته اخیر

اظهارات کینه توزانه مقامات فدرال رزرو آمریکا باعث شده است که قیمت طلا به پایین ترین سطح خود در سه هفته اخیر برسد و قیمت هر اونس با ۰.۹۴ درصد کاهش به ۱۹۴۰.۲۰ دلار برسد.

ثبت کمترین قیمت طلا در سه هفته اخیر

به گزارش مملکت آنلاین و به نقل از رویترز، با تردید مقامات فدرال رزرو آمریکا برای توقف افزایش نرخ بهره، قیمت طلا بار دیگر کاهش هفتگی را تجربه کرد. در نتیجه کاهش نگرانی ها از گسترش جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس، قیمت طلا به پایین ترین سطح خود در سه هفته اخیر رسیده است اما همچنان در محدوده ۱۹۰۰ دلار باقی مانده است.
هر اونس طلا امروز با ۰.۹۴ درصد کاهش به ۱۹۴۰ دلار و ۲۰ سنت رسید، این در حالی است که معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با کاهش ۱.۶۳ درصدی به ۱۹۳۷ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.
اظهارات کینه توزانه مقامات فدرال رزرو آمریکا، دلار را که به پایین ترین سطح خود در ۶ هفته گذشته رسیده بود، افزایش داد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای جهانی گران کرد. جروم پاول روز پنجشنبه هشدار داد که فدرال رزرو هنوز متقاعد نشده است که سیاست های پولی به اندازه کافی سختگیرانه است و به دلیل تورم بالا که باعث کاهش تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودآور می شود، احتمال ادامه افزایش نرخ بهره وجود دارد.
همچنین قیمت نقره با ۲.۷۲ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۲۸ سنت رسید و پلاتین نیز با ۱.۹۴ درصد کاهش به ۸۴۵ دلار و ۸۳ سنت رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر