وعده راه‌اندازی بورس بین‌الملل

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار امیدواری کرد که تا پایان امسال پذیره‌نویسی بورس بین الملل انجام و این بازار راه‌اندازی شود.

وعده راه‌اندازی بورس بین‌الملل

به گزارش مملکت آنلاین، مجید عشقی در دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه، خصوصی سازی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، (کیش اینوکس ۲۰۲۳) اظهار کرد: وسیله تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه همواره مطرح بوده اما مبالغ کم و اندکی بوده و یکی از دلایل آن این است که از ظرفیت‌های بورس در این زمینه آگاهی کافی وجود ندارد.

وی افزود: از اسفند سال گذشته که سفرهای استانی را شروع کردیم کاملا مشهود است که شرکت‌های متوسط که حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان گردش دارند، هیچ آشنایی با ابزارهای بازار سرمایه ندارد و در هر سفر حدود ۲۰ شرکت در فرابورس درخواست پذیرش و تامین مالی بدهند و در حال حاضر درخواست‌های متعددی وجود دارد. همین مسأله در مناطق آزاد هم وجود دارد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: سازمان مناطق آزاد و صنایع فعال در این مناطق، این موضوع را جدی‌تر بگیریم و موضوع تاسیس بورس بین‌الملل هم در دستور کار قرار گرفته و دو بار فراخوان صادر شده و ثبت نام انجام شده و در اولین فرصت مجوز پذیره‌نویسی بورس بین المللی صادر خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال این اتفاق بیفتد.

عشقی گفت: یکی از اهداف بورس بین‌الملل این است که بتواند از ابزارهای مختلف نسبت به جذب سرمایه خارجی اقدام کند و منابعی را جذب کند. ان شاء الله به سرعت مسأله بورس بین‌الملل در دبیرخانه مناطق آزاد پیگیری شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر