۳ تن شمش طلای معدن زرشوران در بورس کالا عرضه خواهدشد

۳ تن شمش طلای معدن زرشوران طبق اعلام قبلی در انبار بورس کالا مستقر شده و برای معامله در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد.

۳ تن شمش طلای معدن زرشوران در بورس کالا عرضه خواهدشد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از کالاخبر، با ورود کامل شمش طلای معدن زرشوران به انبار خزانه بانک ملت، موجودی این دارایی در انبار مذکور همانگونه که اعلام شده بود در فاز نخست به ۳ تن رسید و برای معامله از طریق بورس کالای ایران در دسترس عموم قرار دارد.

معاملات گواهی سپرده شمش طلا از روز پنجشنبه گذشته با گشایش نماد معاملاتی این دارایی آغاز و مراسم افتتاحیه این معاملات نیز دیروز با حضور مقامات برگزار شد.
معاملات گواهی سپرده شمش طلا در روز‌های شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱:۳۰ با دوره نیم ساعته پیش گشایش تا ساعت ۱۵ فعال است و سرمایه گذاران می‌توانند پس از اخذ کد معاملاتی بازار مالی برای خرید و فروش در این بازار اقدام کنند. اخذ کد بازار مالی برای اشخاص حقیقی فرآیند ساده‌ای دارد و مشتریان می‌توانند با مراجعه به درگاه آنلاین شرکت‎های کارگزاری دارای مجوز معاملات مشتقه مبتنی بر کالا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کد بازار مالی بورس کالا را دریافت کنند. مشتریان حقوقی نیز از طریق شرکت کارگزاری خود باید اقدم به اخذ کد معاملاتی کنند.
همچنین هر گواهی سپرده کالایی معادل ۰.۱ گرم یا ۱۰۰ سوت از شمش طلا است، یعنی سرمایه‌گذاران قادرند در این بازار، طلا را در قالب اوراق با پشتوانه ۱۰۰سوت طلا مورد معامله قرار دهند. این موضوع یکی از مزیت‌های این بازار است که امکان حضور سرمایه‌گذاران خُرد را نیز فراهم کرده است؛ بنابراین مردم تنها با وجه یک دهم گرم طلا یعنی کمتر از ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند وارد این معاملات بشوند و به جای تحمل ریسک‌ها و هزینه‌های معامله در بازار سنتی، به صورت الکترونیکی و آنلاین از طریق کارگزاری‌ها اقدام به خرید و نگهداری بخشی از شمش طلا کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر