نصب ویندوز ۱۱ بر روی برخی سیستم‌ها غیرممکن شد

نصب ویندوز ۱۱ روی کامپیوترهای قدیمی سخت‌تر می‌شود.

نصب ویندوز ۱۱ بر روی برخی سیستم‌ها غیرممکن شد

به گزارش مملکت آنلاین، جدیدترین نسخه‌ی ویندوز ۱۱ (یعنی 24H2) شامل پیش‌نیاز سخت‌افزاری اضافه‌ای است که نصب این سیستم‌عامل را روی برخی از کامپیوترها غیرممکن می‌کند.

کاربری در ایکس می‌گوید اجرای ویندوز ۱۱ جدید (با بیلد ۲۶۰۸۰) نیازمند مجموعه‌دستورالعمل SSE 4.2 است و اگر کامپیوتر شما SSE 4.2 را نداشته باشد، سیستم‌عامل بوت نمی‌شود.

مجموعه‌دستورالعمل SSE 4.2 شباهت‌های بسیار زیادی به POPCNT دارد که چند ماه پیش خبرساز شده بود. تنها تفاوت این است که قبلاً به کل مجموعه‌دستورالعمل SSE 4.2 نیاز نبود و کامپیوترها صرفاً می‌بایست از POPCNT که در داخل SSE 4.2 قرار می‌گیرد، استفاده می‌کردند.

تغییر اعمال‌شده در نسخه‌ی 24H2 تأثیر خاصی روی کاربرانی که هم‌اکنون ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اند، نمی‌گذارد. تمامی سیستم‌های مدرنی که پیش‌نیازهای اولیه‌ی ویندوز ۱۱ را رعایت کرده‌اند، به پردازنده‌ای با مجموعه‌دستورالعمل SSE 4.2 مجهرند (SSE 4.2 نخستین بار ۲۰ سال پیش ساخته شد و تقریباً همه‌ی پردازنده‌های ۲۰ سال اخیر از آن بهره‌مند هستند).

تنها کاربرانی که تحت تأثیر تغییرات جدید قرار می‌گیرند، کسانی هستند که ویندوز ۱۱ را روی سخت‌افزار ناسازگار نصب کرده‌اند.

سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ نسخه‌ی 24H2 تا پیش از پایان سال ۲۰۲۴ دردسترس قرار می‌گیرد. این نسخه همچون نسخه‌های پیشین ویندوز ۱۱ شامل پیش‌نیازهایی مثل Secure Boot و پشتیبانی از TPM و بهره‌مندی از سی پی یو اینتل سری Kaby Lake یا مدل‌های جدیدتر است. POPCNT و SSE 4.2 پیش‌نیازهای کاملاً جدیدی هستند که از نسخه‌ی 24H2 به بعد برای تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۱ اعمال خواهند شد.

اعمال پیش‌نیاز جدید بدین معنی است که مدل‌های قدیمی پردازنده AMD (نظیر سری Barcelona) که از SSE4a استفاده می‌کنند، امکان اجرای ویندوز ۱۱ جدید را نخواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر