دومین نسخه پیش‌نمایش اندروید ۱۵ منتشر شد

دومین نسخه پیش‌نمایش اندروید ۱۵ با بهبودهایی در بخش اتصال ماهواره‌ای، عمر باتری، به حداکثر رساندن عملکرد روان برنامه، افزایش حریم خصوصی و امنیت منتشر شد.

دومین نسخه پیش‌نمایش اندروید ۱۵ منتشر شد

به گزارش مملکت آنلاین، گوگل دومین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۵ را با بهبودهایی در زمینه اتصال ماهواره‌ای منتشر کرد. این شرکت اعلام کرد که به‌روزرسانی جدید موجب بهبود عمر باتری، به حداکثر رساندن عملکرد روان برنامه، افزایش حریم خصوصی و امنیت و ایجاد تجربیات هوش مصنوعی بیشتر می‌شود.

یکی از بهبودهایی که گوگل در اندروید ایجاد کرده است، گسترش پشتیبانی از اتصال ماهواره‌ای است. در این به‌روزرسانی، برنامه‌ها می‌توانند تشخیص دهند که آیا دستگاه به ماهواره متصل است یا خیر و درصورت متصل‌نبودن به کاربر اطلاع دهند.

اندروید ۱۵ به برنامه‌های پیام کوتاه و MMS و برنامه‌های پیش‌فرض RCS نیز اجازه می‌دهد تا از اتصال ماهواره‌ای برای ارسال و دریافت پیام استفاده کنند. این می‌تواند برای کمک به افراد برای برقراری ارتباط در مناطق بحران‌زده یا دورافتاده بسیار کاربردی باشد.

اندروید-15

‌بخش دیگری از اندروید که در کانون توجه قرار گرفته، تجربه NFC است. تغییری در اندروید ۱۵ می‌تواند به‌معنای پایان تأخیرها یا ضربه‌های متعدد برای انجام پرداخت باشد. در سال‌های اخیر، بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات اصلی اندروید آزمایش فرم‌های مختلف را شروع کرده‌اند.

با اندروید ۱۵، گوگل پشتیبانی از صفحه‌نمایش دوم را اضافه کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه خود را روی صفحه‌نمایش‌های دوم دستگاه‌های تاشو نمایش دهند.

گوگل می‌گوید که این صفحه‌نمایش‌ها برای اجرای برنامه بسیار کوچک هستند؛ اما می‌خواهد به توسعه‌دهندگان اجازه دهد تا از آن‌ها برای نمایش برخی اطلاعات برنامه به کاربران استفاده کنند. توسعه‌دهندگان برای اضافه‌کردن پشتیبانی از صفحه‌نمایش‌های یادشده باید برنامه‌های خود را انتخاب کنند؛ بنابراین، انتظار می‌رود برنامه‌های بیشتری در طول زمان از صفحه‌نمایش‌های دوم پشتیبانی کنند.

در ماه‌های فوریه و مارس نسخه‌های پیش‌نمایش مخصوص توسعه‌دهندگان اندروید ۱۵ منتشر می‌شود. سپس، از آوریل تا ژوئیه شاهد انتشار نسخه‌های بتا خواهیم بود، همچنین از ژوئن تا زمان انتشار نهایی، دوره ثبات پلتفرم خواهد بود؛ ازاین‌رو، در این دوره انتظار نمی‌رود که تغییرات بزرگی اعمال شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر