برنامه گوگل برای سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری در عربستان

گوگل کلاود (Google Cloud)، بازوی رایانش ابری غول فناوری گوگل، پیش بینی کرد در هفت سال آینده به میزان تقریبی ۱۱۰ میلیارد دلار در اقتصاد عربستان سعودی مشارکت کند.

برنامه گوگل برای سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری در عربستان

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از الشرق الاوسط، فضای ابری گوگل (Google Cloud) که یکی از امکانات برجسته این شرکت به شمار می آید و  امکان ذخیره‌سازی و مدیریت و دسترسی به داده‌ها را در فضای ابری برای کاربران فراهم می‌ کند، قصد دارد ظرف هفت سال آینده به میزان ۱۱۰ میلیارد دلار در  اقتصاد عربستان سعودی سهیم شود.

عبدالرحمن الذهیبان، مدیر کل گوکل کلاود در خاورمیانه، ترکیه و آفریقا، اعلام کرد ایجاد سه منطقه ابری اخیر در الدمام، دوحه و آفریقای جنوبی، نشان از تعهد این شرکت برای تقویت زیرساخت‌های خود در راستای خدمت بهتر برای برآورده کردن نیازهای منطقه است.

وی در حاشیه نمایشگاه «جهش ۲۴» به میزبانی شهر ریاض، تاکید کرده بود ایجاد سه منطقه ابری نه تنها نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری بزرگ در آینده چشم انداز دیجیتال در منطقه است  بلکه ما را به یک بازیگر محوری در انقلاب فناوری تبدیل خواهد کرد که بازارها را فراخواهد گرفت و باعث ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر