خدمات مخابراتی در آمریکا مختل شد

در پی اختلال گسترده خدمات مخابراتی در آمریکا، به‌گفته مقام‌های کاخ سفید موضوع در حال بررسی است اما هنوز دلیلی مبنی بر حملات سایبری احتمالی گزارش نشده است.

خدمات مخابراتی در آمریکا مختل شد

به گزارش مملکت آنلاین، قطعی و اختلال گسترده شبکه‌های مخابراتی که از نخستین ساعت‌های بامداد پنجشنبه در ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است همچنان ادامه دارد و دسترسی بسیاری از کاربران به تلفن‌های همراه، خدمات پیام‌رسان و حتی شماره تماس‌های اضطراری قطع شده است. مقام‌های کاخ سفید تاکید کرده‌اند که موضوع در نهادهای مختلف در حال بررسی است، اما هنوز دلیل یا شواهدی مبنی بر حملات احتمالی سایبری یا امنیتی در دست نیست.

به‌گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس تا ظهر روز پنجشنبه ۲۲ فوریه (سوم اسفند ۱۴۰۲) به‌وقت شرق آمریکا، دسترسی دست‌کم ۵۸ هزار کاربر در شهرهای مختلف از جمله در هیوستون، آتلانتا و شیکاگو قطع شده است. مشترکان و کاربران شرکت مخابراتی ای‌تی‌اندتی (AT&T ) بیشترین شمار قطعی یا اخلال را گزارش داده‌اند.

شرکت مخابراتی ای‌تی‌اندتی یک شرکت چند‌ملیتی مستقر در ایالت تگزاس است. این شرکت بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی ارائه‌دهنده خدمات بی‌سیم در ایالات متحده محسوب می‌شود و بیش از ۲۴۰ میلیون مشترک دارد.

خبرگزاری رویترز بامداد جمعه در گزارشی نوشت علاوه بر مسئولان کمیسیون ارتباطات فدرال، مقام‌هایی از آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده (CISA) نیز با مسئولان شرکت مخابراتی ای‌تی‌اندتی مشغول ریشه‌یابی مسئله‌اند تا علت اختلال را پیدا کنند.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید نیز ضمن تایید این خبر تاکید کرد که پلیس فدرال آمریکا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در حال بررسی موضوع و یافتن علت حادثه‌اند.

با این حال، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید تاکید کرد که هنوز دلیل مشخصی مبنی بر «حملات سایبری یا امنیتی» گزارش نشده است. جان کربی در ادامه افزود نکته اصلی این است که ما هنوز پاسخ‌ همه پرسش‌ها را نداریم و به‌طور دقیق نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است.

علاوه بر شرکت بزرگ مخابراتی ای‌تی‌اندتی قطعی و اختلال در فعالیت‌های برخی دیگر از ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی مانند «تی موبایل»، «ورایزن» و «یواس سلولار» نیز گزارش شده است.

تا لحظه تنظیم این خبر، هنوز هیچ دلیل مشخصی برای قطع یا اختلال گسترده در خدمات شرکت‌های بزرگ مخابراتی آمریکا در روز پنجشنبه ارائه نشده است. با این حال، به‌گفته برخی از کارشناسان «خطای انسانی» می‌تواند محتمل‌ترین علت قطعی باشد.

انتهای پیام/

منبع: ایندپندنت

ارسال نظر