زائرین اربعین در کربلا ۸ هزار ترابایت تبادل داده از طریق تلفن همراه انجام دادند

سازمان رسانه و ارتباطات عراق در بیانیه‌ای رسمی آمارهای تماس‌های تلفنی و مصرف اینترنت تلفن همراه در ایام زیارت اربعین را اعلام کرد.

زائرین اربعین در کربلا ۸ هزار ترابایت تبادل داده از طریق تلفن همراه انجام دادند

به گزارش مملکت آنلاین و به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع) بر اساس بیانیه رسمی سازمان رسانه و ارتباطات عراق، در فاصله میان ۵ تا۲۰ صفر امسال در کربلا ۱۶۰ میلیون مکالمه در شبکه تلفن همراه از جمله ۳ میلیون مکالمه بین‌المللی برقرار شده و ۱۱۳ میلیون پیامک ارسال شده است.

بر اساس این گزارش همچنین مجموع تماس‌ها با تلفن همراه در شهرهای کربلا، نجف اشرف، سامرا و کاظمین ۳۳۳ میلیون مکالمه بوده که ۷.۵ میلون مکالمه خارجه بوده و ۲۲۱ میلیون پیامک ارسال شده است.

همچنین حجم تبادل داده در اینترنت شبکه همراه در کربلا در این مدت ۸ هزار ترابایت بوده است.

این سازمان در بیانیه خود افزوده که در آستانه زیارت اربعین ۹۵۰۰ دکل خدمات اینترنت همراه در شهرها و گذرگاه‌های مرزی نصب شده است.

علاوه بر این، ۲۳۵ تیم فنی و ۱۰ خودروی با تجهیزات کامل برای پوشش مستقیم مراسم زیارت استفاده و ۳۰ منبع پخش بدون مجوز برچیده شده است.

بر اساس این آمار، تعداد مشترکان شبکه تلفن همراه در کربلا در مقایسه با دو سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته و میزان تبادل داده از طریق اینترنت همراه نیز در کربلا افزایش ۶۷ درصدی داشته است.

همچنین تعداد تماس‌های تلفنی نیز در مقایسه با دو سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی داشته است.

این گزارش افزوده که میزان شکایت از خدمات ارتباطات و اینترنت تلفن همراه نیز در مقایسه با دو سال گذشته کاهش ۹۱ درصدی داشته است.

انتهای پیام/

منبع: میدل ایست نیوز

ارسال نظر