شیائومی: خودروی برقی ما پیشرفته‌تر از تسلا و پورشه است

شیائومی در حالی از نخستین خودروی برقی خود رونمایی کرد که این خودرو را پیشرفته تر از تسلا می داند.

شیائومی: خودروی برقی ما پیشرفته‌تر از تسلا و پورشه است

به گزارش مملکت آنلاین، شیائومی در خودروی برقی اش از موتور برقی خودورهای خود در سه مدل مختلف با نام اختصاصی Xiaomi HyperEngine استفاده و با یک بار شارژ می‌تواند بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر را طی کند!

شیائومی همچنین در مدل Xiaomi SU 7 از صفحه نمایش ۱۶ اینچی با رزولوشن 3K بهره و در سه رنگ مختلف عرضه خواهدکرد.

شیائومی که زمانی نامش یادآور بهترین‌ گوشی‌ اقتصادی و بهترین گوشی میان رده بود، اکنون در تلاش است تا با اولین خودرو برقی خود برای بزرگان خط‌و‌نشان بکشد. شیائومی SU7 (با تلفظ چینی سو-چی) که رونمایی شد، نتیجه‌ی کار طراحان سابق BMW و مرسدس بنز است.

photo_2023-12-30_00-28-43

 لی جون، مدیرعامل شیائومی، در مراسم معرفی مدعی شد که اولین خودرو برقی این شرکت در زمینه‌ی عملکرد از خودروهای پورشه درخشان‌تر ظاهر می‌شود و فناوری‌های پرتعدادتری نسبت‌به خودروهای خبرساز تسلا دارد.

 شیائومی SU7 خودرو سدان مبتنی بر معماری اختصاصی مودنا است که از موتور الکتریکی HyperEngine تا ۲۱ هزار دوربر‌دقیقه استفاده می‌کند و شاسی‌اش با دستگاه‌های ریخته‌گری پیشرفته‌تر از تسلا ساخته می‌شود.

 این شرکت می‌گوید تیپ پیشرفته‌تر خودرویش که SU7 Max نام دارد، با یک بار شارژ تا ۸۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند و دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتربر‌ساعت ۲٫۷۸ ثانیه‌ای است. این شتاب باعث می‌شود SU7 Max از خودروهای تسلا مدل S و پورشه تایکان توربو بهتر باشد.

photo_2023-12-30_00-28-29

 سیستم اطلاعات-سرگرمی شیائومی SU7 مبتنی‌بر سیستم‌عامل HyperOS است و شامل مانیتورهای پشتی نیز می‌شود. این خودرو ۲۳ اسپیکر داخلی با استاندارد Dolby Atmos دارد و از اینترنت اشیاء پشتیبانی می‌کند.

 به گفته‌ی شیائومی، خودرو SU7 در تیپ‌های مختلف دارای یک یا دو پردازنده‌ی NVIDIA Drive Orin و مجموعه‌ای از سنسورها است تا به سیستم پیشرفته‌ی خودران دست پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر