غرق شدن یک نفر در شهرستن جوین سبزوار

مسوول روابط عمومی مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: یک مرد در شهرستان جوین در استخر با کاربری صنعتی جان خود را از دست داد.

غرق شدن یک نفر در شهرستن جوین سبزوار

به گزارش مملکت آنلاین، مسلم فائق نیا روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار کرد: ساعتی قبل و به دنبال سقوط مردی ۵۸ ساله در استخری در حوالی شرکت کشت و صنعت جوین، تیم عملیاتی اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شد.

وی افزود: هنگام رسیدن تیم درمانی به محل، فرد غرق شده فاقد هرگونه علائم حیاتی بود و با وجود عملیات احیای قلبی ریوی کادر اورژانس، این اقدامات موفقیت آمیز نبود.

فائق نیا با اشاره به ورود مسافران نوروزی به زادگاه خود در مناطق مختلف غرب خراسان، گفت: از دارندگان استخرهای کشاورزی و صنعتی انتظار می رود با بازدید از وسایل ایمنی؛ حفاظ ها و زدن تابلوهای شنا ممنوع و سایر نکات ایمنی، از ورود افراد غیرحرفه ای به این مناطق جلوگیری نمایند.

وی افزود: به تمامی دارندگان استخرهای صنعتی و کشاورزی پیشنهاد می شود به دلیل دسترسی دقیق و سریع کادر اورژانس و سایر ارگانهای امدادی به محل حادثه با نصب تابلوی مختصات دقیق جغرافیایی به همراه طول و عرض جغرافیایی و مشخصات استخر از جمله عمق آن و سایر موارد را در معرض دید عموم قرار دهند.

وی ادامه داد: لازم است با کنترل کامل زهکشی های اطراف از کوچکترین منافذی که کودکان و نوجوانان می توانند به استخر دسترسی پیدا کنند، رفع عیب شده و محافظت کامل شود.

فائق نیا گفت: با توجه به عمق استخر می توان با نصب ریسمان های بزرگ در کنار استخر و اتصال یک حلقه لاستیک و رهاسازی آن در چهار طرف استخر در دسترسی فرد درگیر در آب به حفاظی مطمئن، از غرق شدن وی تا رسیدن تیمهای رهاسازی و درمانی جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر