پیدا شدن جسد کوهنورد مفقودشده در ارتفاعات شهر کوهسرخ بعد از ۱۳ ساعت

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کوهسرخ گفت: پس از ۱۳ ساعت، پایان عملیات جستجو و انتقال پیکر بی‌جان کوهنورد حادثه دیده در ارتفاعات کوهستان روستای بندقراء شهرستان کوهسرخ اعلام شد.

پیدا شدن جسد کوهنورد مفقودشده در ارتفاعات شهر کوهسرخ بعد از ۱۳ ساعت

به گزارش مملکت آنلاین، رضا رافتی اظهار کرد: حدود ساعت ۱۸ و ۱۸ دقیقه شامگاه پنجشنبه دوم فروردین‌ماه، خبر سقوط یکی از سه کوهنورد حاضر در ارتفاعات کوهستان روستای بند قراء به سامانه امداد هلال‌احمر استان گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه هرچند سقوط کوهنورد حادثه دیده از ارتفاعات توسط همراهان وی مشاهده شده بود، اما به دلایلی از جمله شرایط خاص توپوگرافی منطقه حادثه، تلاش اعضا برای برقراری تماس و جابجا شدن سبب شده بود تا محل سقوط این کوهنورد نامعلوم و پیکر او قابل مشاهده نباشد.

سرپرست فرمانداری کوهسرخ با تأکید بر اعزام فوری تیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان به منظور تسهیل میدانی امدادرسانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با بسیج امکانات در کمترین زمان ممکن چند گروه مردمی از روستاهای کریز و بندقراء به همراه اکیپ جستجو و امداد و نجات هلال احمر در منطقه حاضر شدند.

وی اذعان کرد: پس از ۱۳ ساعت تلاش بی‌وقفه و نفس‌گیر با بهره‌گیری از روشنایی مهتاب در کوهستان، جسم بی‌جان این کوهنورد را در حالی که از چند ناحیه دارای شکستگی و صدمات جدی بود، پیدا شد.

رافتی تصریح کرد: عملیات انتقال پیکر بی‌جان ۳۲ ساله این کوهنورد محلی به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه با استفاده از تجهیزات خاص امدادی، از قله باغدشت در ارتفاعات کوهسرخ ۹ ساعت طول کشید.

 وی گفت: تلاش‌های امدادگران و نیروهای مردمی برای عملیات جستجو و انتقال پیکر این کوهنورد در شرایط سخت و نفس‌گیر شبانه در مسیری صعب‌العبور در مجموع ۱۳ ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام/

ارسال نظر