ریزش سنگ، یک جاده دیگر را بست

شهردار ونایی گفت: جاده شهر ونایی از توابع شهرستان بروجرد بر اثر ریزش سنگ ناشی از بارندگی شدید بسته شده است.

ریزش سنگ، یک جاده دیگر را بست

به گزارش مملکت آنلاین، امیر دبیری‌فر روز سه‌شنبه در این باره در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تلاش برای بازگشایی جاده ونایی آغاز شده است.

وی از مسافران و گردشگران خواست با توجه به وضعیت هوا و بارش شدید باران و اعلام هشدار قرمز، از سفر به شهر ونایی خودداری کنند.

شهردار ونایی یادآور شد: بارش شدید باران از شب گذشته آغاز و سطح آب رودخانه ونایی که از مرکز شهر عبور می‌کند، بالا آمده ولی لایروبی رودخانه انجام شده است.

بنا بر اعلام هواشناسی استان لرستان، میانگین بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در بروجرد ۱۸.۲ میلی متر ثبت شده است.

سامانه بارشی قوی که از بامداد سه شنبه در استان فعال شده است تا بامداد چهارشنبه ادامه دارد.

بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر به صورت گسترده، طغیان برخی رودخانه‌ها، بسته شدن راه‌ها و احتمال تخریب پل‌ها، اختلال جدی در سفرهای درون و برون شهری، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و...، تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید از خطرهای این سامانه قوی بارشی پیش بینی شده است.

بنا بر اعلام هواشناسی لرستان، توقف و تردد نداشتن در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروها درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه جایی عشایر کوچ‌رو، تمهیدهای مقتضی برای کاهش خسارت به محصولات زراعی و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم توصیه شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر