آتش، ۲ هزار متر از جنگل‌های کلاردشت را از بین برد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر از مهار آتش جنگل کلاردشت خبرداد و گفت: در این بلیه حدود ۲ هزار متر از عرصه جنگلی این منطقه کوهستانی خاکستر شد.

آتش، ۲ هزار متر از جنگل‌های کلاردشت را از بین برد

به گزارش مملکت آنلاین، حوالی ساعت ۱۵ امروز -پنجشنبه- یک مورد آتش سوزی در بالای پی قلعه حوالی روستای طبرسو کلاردشت رخ داد.
مهرداد خزایی پول افزود: نوع آتش سوزی سطحی و عامل وقوع آن هم انسانی است و آتش سبب سوزاندن لاش برگ ها، گیاهان علفی و تنه برخی از درختان خشک شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: هم اینک آتش خاموش شده است اما نیروهای حفاظتی به منظور اطمینان کامل از خاموش شدن آتش در عرصه حضور دارند.
خزایی پول به احتمال آتش سوزی به علت گرمی هوا و دخالت های انسانی در عرصه های جنگلی هشدار داد.

این مسوول تاکید کرد : احتمال وقوع آتش سوزی در برخی از عرصه های جنگلی در این مناطق وجود دارد و این روزها به دلیل وزش باد گرم و احتمال حریق، شهروندان در طبیعت غرب مازندران آتش روشن نکنند.

وی افزود: با این که برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این عرصه ها در ابعاد مختلف اقدامات لازم صورت گرفته است اما همکاری مسافران، گردشگران و مردم دراین حوزه بسیار موثر است.

خزایی پول اظهارداشت : در صورت مشاهده و یا اطلاع از حریق در اراضی منابع طبیعی، مردم با شماره‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴، شماره تلفن‌های امداد جنگل و مرتع تماس بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر