آمار کشته‌های آتش سوزی مهیب شیلی به ۱۱۲ تن رسید

مقامات محلی شیلی اعلام کردند تاکنون دست‌کم ۱۱۲ نفر بر اثر آتش‌سوزی‌های جنگلی در منطقه «والپارایسو» این کشور کشته شده‌اند.

آمار کشته‌های آتش سوزی مهیب شیلی به ۱۱۲ تن رسید

به گزارش مملکت آنلاین، رئیس جمهور شیلی در پی گسترس آتش‌سوزی‌ها وضعیت اضطراری اعلام و تاکید کرد تمام منابع لازم را برای مقابله با این وضعیت در دسترس قرار خواهد داد.

گمان می رود این مرگبارترین آتش سوزی ثبت شده در جنگل های شیلی باشد. بسیاری از مصدومان، افرادی بودند که در تعطیلات تابستانی از منطقه ساحلی بازدید می کردند.

همچنین وزارت بهداشت شیلی یک هشدار بهداشتی در والپارایسو اعلام کرده است. این وزارتخانه خواستار ایجاد بیمارستان‌های صحرایی نیز شده است.

این وزارتخانه در همین بیانیه اعلام کرده است دانشجویان پزشکی نزدیک به پایان تحصیلات خود برای کمک به کاهش فشار بر کادر درمان استخدام خواهند شد.

نیروهای امدادی همچنان در تلاش برای مهار حریق هستند و انتظار می‌رود که شمار قربانیان افرایش یابد.

دولت شیلی از مردم خواسته است به مناطق آسیب دیده از آتش سوزی سفر نکنند.

یکی از ساکنان ۶۱ ساله، این آتش‌سوزی را «جهنم» توصیف کرده است.

بر اساس گزارش بی بی سی، در همین حال، وزارت مسکن شیلی گفت که بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ خانه تحت تاثیر آتش سوزی قرار گرفته و بسیاری از آنها در آتش سوخته‌اند.

آتش‌سوزی‌های جنگلی در شیلی در طول ماه‌های تابستان (در حال حاضر ساکنان نیمکره جنوبی زمین، فصل تابستان را سپری می‌کنند) نسبتاً رایج است و فصل اوج آتش سوزی معمولا از اوایل دسامبر شروع می شود و چندین ماه طول می کشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر