گازگرفتگی جان ۲ نفر را در نمین گرفت

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: ۲ جوان در روستای "ساقصلو" شهرستان نمین به علت مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان باختند.

گازگرفتگی جان ۲ نفر را در نمین گرفت

به گزارش مملکت آنلاین، سردار جواد تقوی روز پنجشنبه افزود: به دنبال تماس تلفنی یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام خبری مبنی بر گاز گرفتگی ۲ نفر در یک خانه ویلایی در روستای "ساقصلو" شهرستان نمین، بلافاصله ماموران کلانتری این شهرستان به همراه ماموران اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد، متاسفانه ۲ جوان ۲۰ ساله و ۱۷ ساله بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست داده اند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل بیان کرد: کارشناسان علت این حادثه تلخ را استنشاق گاز منواکسید کربن ناشی از مسدود شدن مسیر دودکش به علت لانه گذاری پرنده اعلام کردند.

تقوی با بیان اینکه با هماهنگی قضایی اجساد متوفیان به پزشکی قانونی منتقل شد، به هموطنان توصیه کرد: در استفاده از وسایل گازسوز توصیه های ایمنی برای پیشگیری از گازگرفتگی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از بروز هر نوع حادثه ناگوار مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن، شهروندان باید قبل از روشن کردن وسایل گرمایشی مثل بخاری از متصل بودن صحیح دودکش ‌بخاری به بدنه بخاری و محل خروج گاز در ساختمان اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر