اردوغان: به زودی با تانک‌هایمان برای ریشه‌کن کردن تروریست‌ها وارد عمل می‌شویم

رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی اعلام کرد که آنکارا به زودی حملاات زمینی را علیه گروه‌های مسلح کُرد در مناطق شمالی سوریه و عراق آغاز می‌کند.

اردوغان: به زودی با تانک‌هایمان برای ریشه‌کن کردن تروریست‌ها وارد عمل می‌شویم

به گزارش مملکت آنلاین، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در این باره تاکید کرد: پاسخ به حمله کثیفی که شهروندان ما را در استانبول هدف قرار داد در قلب مراکز سازمان‌های تروریستی در شمال سوریه و عراق و در عمق مناطقی داده شد که آنها فکر می‌کردند برایشان امن است.

وی تاکید کرد: ما به خوبی می‌دانیم چه کسانی از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنند و به آنها اسلحه و پول می‌دهند.

اردوغان عنوان داشت: سکوت ما از روی ضعف نیست و از همین جا اعلام می‌کنیم که ما به عنوان ترکیه به تمام تعهدات خود در شمال سوریه پایبند هستیم و از این ساعت مرزهای جدیدی داریم که امنیت کشورمان است. هر جا تروریسم باشد ما به آنجا خواهیم رفت. در شمال سوریه و عراق در برخی مناطق این کار را انجام داده‌ایم و در برخی مناطق باید این هدف را محقق کنیم و کسی نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد یا به کاری که انجام خواهیم داد اعتراض کند.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: در سریع‌ترین زمان ممکن با تانک‌های خود برای انهدام مقر تروریست‌ها وارد عمل می‌شویم و تانک‌ها و سربازان ما تروریست‌ها را در شمال سوریه و عراق ریشه کن خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر