آمریکا: با هرگونه اقدام نظامی که سوریه را بی‌ثبات کند، مخالفیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی مخالفت واشنگتن با حملات ترکیه به مناطق شمالی سوریه را اعلام کرد. در همین حال وزیر خارجه فرانسه نیز آنکارا را به خویشتن‌داری دعوت کرد.

آمریکا: با هرگونه اقدام نظامی که سوریه را بی‌ثبات کند، مخالفیم

به گزارش مملکت آنلاین، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهار کرد: ما از ترکیه خواستیم که چنین عملیاتی را انجام ندهد و در مقابل از شرکای سوری خود درخواست کردیم که حملاتی را انجام ندهند و باعث تشدید تنش نشوند.

پرایس تاکید کرد: ما همچنان با هرگونه اقدام نظامی که وضعیت سوریه را بی‌ثبات کرده یا حاکمیت عراق را نقض می‌کند، مخالفیم.

وی افزود: واشنگتن نگرانی‌های خود را در مورد تأثیر چنین عملیاتی بر جنگ علیه داعش  به آنکارا اعلام کرده است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: ما همچنین با حملات اخیر به جنوب ترکیه که منجر به کشته شدن چندین غیرنظامی شد، مخالفیم.

در همین حال، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن ابراز نگرانی از حملات ترکیه به مناطق شمالی سوریه، آنکارا را به خویشتن‌داری دعوت کرد.

وی در این باره اظهار کرد: متأسفانه این اولین بار نیست که ترکیه به یک کشور خارجی حمله می‌کند و ما هر بار نگرانی خود را اعلام کرده‌ایم.

طی چند روز اخیر حملات متقابلی میان ارتش ترکیه و گروه‌های کُرد مستقر در مناطق شمالی سوریه و عراق صورت گرفته است.

دولت ترکیه شبه‌نظامیان کرد را مسئول انفجار در خیابان استقلال استانبول در ۱۳ نوامبر می‌داند که منجر به کشته شدن شش تن و مجروح شدن بیش از ۸۰ تن شد. هیچ گروهی مسئولیت انفجار در این خیابان شلوغ را بر عهده نگرفته و گروه‌های کرد نیز دست داشتن در این انفجار را رد کرده‌اند. دولت ترکیه اما حزب کارگران کردستان را مسؤول این انفجار دانسته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر