اتحادیه اروپا، دارایی‌های خارجی روسیه را تحریم کرد

اتحادیه اروپا در تلاش برای تصاحب دارایی های خارجی روسیه، بخش دیگری از دارایی های این کشور را مسدود کرد.

اتحادیه اروپا، دارایی‌های خارجی روسیه را تحریم کرد

به گزارش مملکت آنلاین، اتحادیه اروپا در تداوم اقدامات ضد روسی خود، میلیاردها یورو دیگر از دارایی‌های روسیه را مسدود کرد.

اتحادیه اروپا امروز جمعه ۶۸ میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه را مسدود کرد. بنا به گزارش‌ها، بخش عمده دارایی‌های تازه مسدود شده روسیه (نزدیک به ۹۰ درصد) در کشور بلژیک (۵۰ میلیارد یورو) و لوکزامبورگ (۵.۵ میلیارد یورو) و نیز آلمان، ایرلند، ایتالیا، اتریش و فرانسه قرار دارند.

در حال حاضر اتحادیه اروپا در تلاش است تا با توسل به یک چارچوب قانونی، به تصاحب دارایی‌های روسیه وجهه قانونی ببخشد و انتقال دارایی‌های روسیه به اوکراین را به بهانه جنگ در این کشور عملی کند، به نحوی که انجام این کار را قانونی جلوه دهد.

گفتنی است که مجمع عمومی سازمان ملل روز دوشنبه قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از روسیه می‌خواهد به خاطر جنگ در اوکراین، غرامت بپردازد. قطعنامه تصویب شده مجمع عمومی که متشکل از ۱۹۳ عضو است، همچنین از روسیه می‌خواهد که برای هرگونه نقض قوانین بین‌المللی در اوکراین یا علیه اوکراین پاسخگو باشد.

بر اساس گزارش‌ها، ۹۴ کشور از جمله ترکیه به این قطعنامه رأی مثبت دادند، همچنین ۱۴ کشور رأی مخالف و ۷۴ کشور رأی ممتنع دادند. روسیه، چین، ایران و سوریه از جمله کشورهایی بودند که با این قطعنامه مخالفت کردند.

انتهای پیام/

منبع: اینتل ریپابلیک

ارسال نظر