مدودف: به یک جنگ جهانی دیگر نزدیک می‌شویم

معاون شورای امنیت روسیه امروز (چهارشنبه) گفت که انفجار موشک در خاک لهستان نشان داد که غرب به سمت یک جنگ جهانی دیگر حرکت می‌کند.

مدودف: به یک جنگ جهانی دیگر نزدیک می‌شویم

به گزارش مملکت آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در توییتر خود نوشت: «حمله موشکی ادعایی اوکراین در خاک لهستان فقط یک چیز را ثابت می‌کند؛ با به راه‌ افتادن یک جنگ هیبریدی علیه روسیه، غرب به جنگ جهانی نزدیک‌تر می‌شود.»

براساس گزارش رسانه‌های لهستانی، سه‌شنبه شب دو فروند موشک به روستای مرزی "پسوودوف" واقع در شهر لوبلین لهستان در نزدیکی مرز اوکراین اصابت کرد و دو شهروند لهستانی کشته شدند.

آندژی دودا، رئیس جمهوری لهستان، این کشور عضو ناتو گفت که ورشو مدرک قطعی در حال حاضر پیرامون این انفجار در دست ندارد اما افزود که "احتمالا موشک‌ها ساخت روسیه بودند." این در حالیست که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به سی‌ان‌ان گفت که "هیچ اطلاعاتی" در مورد حادثه روز سه‌شنبه در شرق لهستان ندارد. در همین حال تازه‌ترین خبرها حاکی از آن است که موشک فرود آمده در خاک لهستان، اوکراینی بوده و خود اوکراینی‌ها آن را برای رهگیری موشک‌های روسی شلیک کرده بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر