روسیه خرید سلاح از ایران و کره‌شمالی را رد کرد / مدرک ارائه دهید

نماینده روسیه در سازمان ملل ادعای آمریکا درباره خرید تسلیحات نظامی از ایران و کره شمالی را رد کرد.

روسیه خرید سلاح از ایران و کره‌شمالی را رد کرد / مدرک ارائه دهید

به گزارش مملکت آنلاین، واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد خطاب به شورای امنیت سازمان ملل گفت: من اکنون می‌خواهم از آمریکا درخواست کنم تا برای اطلاعات غیرقابل اعتمادی که اخیراً منتشر کرده سند ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در روز‌های اخیر مقامات آمریکایی روسیه را متهم کرده اند که از ایران برخی پهپاد‌های پیشرفته را به منظور استفاده در جنگ اوکراین خریداری کرده است. همچنین منابع غربی از خرید میلیون ها گلوله خمپاره و سایر تسلیحات کره شمالی از سوی روسیه خبر دادند. 

ریچارد میلز، معاون سفیر آمریکا نیز در شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که شواهد و اسنادی در اختیار دارند که نشان می‌دهد روسیه در حال خرید برخی تجهیزات نظامی از جمله گلوله توپخانه و میلیون‌ها موشک از کره شمالی است.

باربارا وودوارد، سفیر انگلیس در سازمان ملل هم با تکرار همین ادعا‌ها تاکید کرد: روسیه برای تامین پهپاد و برخی دیگر از تسلیحات نظامی دست به دامن ایران و کره شمالی شده است.

در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل آمریکا، انگلیس و فرانسه از میلیارد‌ها دلار کمک نظامی که از زمان آغاز درگیری‌ها در اوکراین به این کشور صورت گرفته است دفاع کردند.

روسیه پیشتر ادعای آمریکا مبنی بر خرید تسلیحات نظامی از ایران و کره شمالی را به شدت رد کرده بود و آن را بازی سیاسی آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی عنوان کرده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر