سند اطلاعات هسته‌ای یک کشور در بین مدارک کشف شده از ویلای ترامپ!

سند تسلیحات هسته‌ای «یک کشور خارجی» در میان مدارک طبقه بندی‌شده ویلای ترامپ کشف شده است.

سند اطلاعات هسته‌ای یک کشور در بین مدارک کشف شده از ویلای ترامپ!

به گزارش مملکت آنلاین، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه اف‌بی‌آی گزارش کرد اسناد مربوط به تسلیحات هسته‌ای یک کشور خارجی، در میان اسناد و مدارک طبقه‌بندی شده ویلای ترامپ در فلوریدا کشف شده است. 

به گزارش این روزنامه آمریکایی «سندی درباره نیروهای نظامی یک کشور خارجی، ازجمله قوای هسته‌ای آن» در میان ۱۵ کارتن سند مفقودی کاخ سفید بوده است. واشنگتن پست می‌گوید منابع آگاه به نام این کشور اشاره‌ای نکرده اند. 

ماموران اف‌بی‌آی ماه گذشته با یورش به مار-آ-لاگو، ویلای شخصی دونالد ترامپ در فلوریدا هزاران سند طبقه‌بندی شده را کشف و ضبط کردند. رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا با وجود درخواست‌های متعدد حاضر به بازگرداندن این اسناد به کاخ سفید نشده بود. یک پرونده کیفری با چندین عنوان اتهامی و ازجمله نقض قانون مجازات جاسوسی علیه ترامپ در جریان است.

در پی انتقادهای تند ترامپ و دیگر جمهوریخواهان به این ماجرا، دادگستری ایالات متحده روند رسیدگی به این پرونده را منتشر کرد. بر این اساس دونالد ترامپ از همان زمان ترک پر سر و صدای کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱ و آگاهی تیم رئیس جمهوری جدید از نبود شماری از اسناد طبقه‌بندی شده، تحت رصد اف‌بی‌آی بوده است.

هفته گذشته جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، استیلای ترامپ و همقطارانش بر حزب جمهوریخواه را «تهدیدی» برای دموکراسی در این کشور توصیف کرد. دونالد ترامپ هم در پاسخ به این اتهام، جو بایدن را دشمن ملت توصیف کرد.

بالا گرفتن تنش سیاسی در آستانه انتخابات میان دوره‌ای مجلس نمایندگان، نگرانی‌ها از ورود دوباره ایالات متحده به یک دوره بحرانی سیاسی را دوچندان کرده است.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر