لوکاشنکو: بین دولت زلنسکی و ارتش اوکراین اختلاف افتاده است

لوکاشنکو گفته که بین دولت زلنسکی و ارتش اوکراین اختلاف افتاده و انتظار می‌رود نتایج آن در آینده نزدیک مشاهده شود.

لوکاشنکو: بین دولت زلنسکی و ارتش اوکراین اختلاف افتاده است

به گزارش مملکت آنلاین، به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس در یک نشست به صورت زنده مدعی شد: درگیری بین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و ارتش رو به شدت است. تنها نیروهای مسلح اوکراین هستند که می‌توانند بگویند "ما باید به توافق برسیم در غیر این صورت اوکراین ممکن است از روی زمین محو شود."

به گفته وی، "همه چیز در اوکراین به رئیس جمهوری بستگی ندارد بلکه به ارتش مربوط میشود. ارتش در اوکراین در حال از بین رفتن است. آنها هیچ دورنمایی را نمی‌بینند. نگاهی به غرب اوکراین بیندازید؛ لهستانی‌ها به دنبال جدا کردن اوکراین هستند. انتظار چنین روندی می‌رود."

رئیس جمهوری بلاروس همچنین گفت که بر این باور است "مردم اوکراین باید حرف خود را بزنند چون رئیس جمهوری چیزی برای گفتن ندارد. این واقعا عادی نیست وقتی که مردم اوکراین چیزی برای خوردن ندارند، غلات این کشور به اروپا منتقل می‌شود."

لوکاشنکو همچنین اعلام کرد که همانند بسیاری از شهروندان بلاروسی از اقدام روسیه در اوکراین حمایت می‌کند و افزود: روسیه نمی‌تواند ببازد، روسیه نمی‌تواند در اوکراین شکست بخورد. من و بسیاری از بلاروسی‌ها از روسیه در این مورد حمایت می‌کنیم.

رئیس جمهوری بلاروس افزود: غرب، روسیه را یک متخاصم می‌داند آنها ما را هم به همین مساله متهم می‌کنند. اما اینطور نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر