اعتصاب خلبانان، پروازهای لوفت هانزا را لغو کرد

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که تقریبا همه پروازهای مسافری و باری روز جمعه فرودگاه های اصلی فرانکفورت و مونیخ به علت اعتصاب خلبانان، لغو می‌شود.

اعتصاب خلبانان، پروازهای لوفت هانزا را لغو کرد

به گزارش مملکت آنلاین، اتحادیه خلبانان لوفت هانزا تصریح کرد که در پی مخالفت مدیریت این شرکت با درخواست‌ها برای افزایش دستمزد، چاره‌ای جز روی آوردن به اعتصاب برای برآورده شدن خواسته‌هایش ندارد.

این شرکت هواپیمایی افزود لغو نزدیک به ۸۰۰ پرواز، موجب اختلال در برنامه بازگشت بسیاری از مسافران از تعطیلات تابستانی خواهد شد. این اعتصاب شامل شرکت هواپیمایی ارزان قیمت یورووینگز وابسته به لوفت هانزا نمی‌شود.

لوفت هانزا گفت که پیشنهاد افزایش یک جای دستمزد به میزان ۹۰۰ یورو (۹۰۰ دلار) را داده که معادل پنج درصد افزایش برای خلبانان با سابقه و ۱۸ درصد افزایش برای خلبانان تازه کار است. اما اتحادیه صنفی خواستار ۵.۵ درصد افزایش در سال جاری و افزایش بیشتر از نرخ تورم در ۲۰۲۳، افزون بر چارچوب تازه برای پرداخت و تعطیلات است.

این شرکت پذیرفت که هزینه‌های رفاهی کارکنان را در مدت ۲ سال به میزان نزدیک به ۴۰ درصد یا به ۹۰۰ میلیون یورو افزایش دهد.

شرکت‌های هواپیمایی در پی بازنشسته کردن زودرس هزاران خلبان به منظور کاهش هزینه‌ها هم زمان با همه گیری کووید - ۱۹ در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و توقف تقریبی فعالیت‌های این شرکت‌ها، با کمبود خلبان روبه رو شده‌اند.  بازنشسته شدن شمار چشمگیری از خلبانان باسابقه طبق برنامه هم موجب کاهش بیشتر شمار هوانوردان در دسترس شده است.   

اعتصاب هماهنگ شده چهارشنبه پنجم مرداد ماه کارکنان خط هوایی لوفت هانزا، موجب لغو همه پروازهای داخل آلمان این شرکت شد.

انتهای پیام/

منبع: سی بی اس نیوز

ارسال نظر