مدودف: سطح روابط روسیه و آمریکا در حال حاضر "صفر مطلق" است

معاون رئیس شورای امنیت روسیه امروز (دوشنبه) تاکید کرد، وضعیت فعلی روابط روسیه و آمریکا هم اکنون در پایین‌ترین سطح یعنی صفر مطلق است.

مدودف: سطح روابط روسیه و آمریکا در حال حاضر "صفر مطلق" است

به گزارش مملکت آنلاین، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: "ما در حال حاضر هیچ روابطی با آمریکا نداریم. وضعیت این روابط در سطح دمای صفر کلوین است و امروز لزومی برای از انجماد خارج ساختنش نیست و هنوز نیازی به مذاکره با آمریکا نیست. این برای روسیه مضر است."

او خاطر نشان کرد، همچنین بررسی دست زدن به مذاکراتی جدید با آمریکا بر سر تمدید معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک جدید (استارت جدید) هنوز زود است.

مدودف افزود: "این کار به تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بستگی خواهد داشت. من به نوبه خود به عنوان فردی که مستقیماً با معاهده استارت جدید مرتبط بودم و آن را در سال ۲۰۱۰ امضا کردم، اکنون را به عنوان زمان مذاکرات جدید، بدترین زمان ممکن می‌دانم."

معاهده استارت جدید هم اکنون تنها پیمان کنترل تسلیحاتی باقی مانده بین این دو قدرت هسته‌ای بزرگ جهان است که در سال ۲۰۲۶ منقضی می‌شود. مسکو و واشنگتن شروع به مذاکره بر سر یک توافق آتی کردند اما مذاکراتشان در سال جاری میلادی با ابتکارعمل آمریکا پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه متوقف شد.

در اوایل ژوئن، وزارت خارجه آمریکا اعلام داشت، اگر مسکو حسن نیت و شفافیت بیشتری در قبال زرادخانه هسته‌ای خود نشان دهد، می‌تواند از سرگیری مذاکرات را در نظر بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر