شدت گرفتن درگیری‌ها در جنوب و شرق اوکراین / فرانسه و مکزیک خواستار نشست فوری شورای امنیت

به گزارش مملکت آنلاین، ارتش اوکراین روز سه‌شنبه از ادامه حملات موشکی نیروهای روسیه به منطقه اودسا خبر داد. ارتش اوکراین همچنین تایید کرد که در نتیجه هفت حمله موشکی صبح امروز یک نفر کشته و پنج تن کشته شدند. 

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین نیز صبح سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای روسیه در حال تدارک عملیات تهاجمی در مناطق لیمان و سورودونتسک در منطقه دونباس واقع در شرق اوکراین هستند.

گزارش‌ها از اوکراین همچنین حاکیست که آتش توپخانه و حملات هوایی ارتش روسیه به کارخانه فولاد آزوف استال در شهر بندری ماریوپل روز سه‌شنبه نیز ادامه دارد و مقاومت رزمنده‌های اوکراینی همچنان مانع از تسلط کامل نیروهای روس بر این شهر شده است. 

فرانسه و مکزیک خواستار نشست فوری شورای امنیت شدند

شورای امنیت سازمان ملل متحد بنا به درخواست فرانسه و مکزیک و با توجه به «تداوم وخامت شرایط انسانی»، روز پنجشنبه نشست علنی دیگری را در خصوص حمله نظامی روسیه به اوکراین برگزار می‌کند. این نشست شانزدهمین جلسه شورای امنیت پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه خواهد بود.

فرانسه و مکزیک برای نشست روز پنجشنبه خواستار حضور مسئولان دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز شده‌اند.

این نشست همزمان با نشست فوق‌العاده شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با موضوع «وخامت وضعیت حقوق بشر در اوکراین» برگزار می‌شود.

کی‌یف اعلام کرده که این نشست‌ها پس از بمباران آخر هفته مدرسه‌ای در شرق اوکراین برگزار می‌شود که در جریان آن ۶۰ غیرنظامی جان خود را از دست دادند. 

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر