کودتای نافرجام در اوکراین

راشا تودی اعلام کرد، سرویس امنیت اوکراین از خنثی کردن یک کودتا علیه پارلمان و ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

کودتای نافرجام در اوکراین

به گزارش مملکت آنلاین، سرویس امنیت اوکراین گفت که گروهی از فعالان را که بنا به گزارش‌ها قصد داشتند علیه رهبری سیاسی اوکراین و پارلمان این کشور کودتایی ترتیب دهند، بازداشت کرده است.

 سرویس امنیت اوکراین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، گروهی که قصد داشتند کنترل ساختمان پارلمان را به دست بگیرند، بازداشت شده‌اند.

این سرویس در کانال تلگرامی خود نوشت: «سرویس امنیت اوکراین گروهی از فعالان را که به تاریخ ۳۰ ژوئن به دنبال آماده سازی برای یکسری اقدامات تحریک آمیز در کی‌یف بودند، بازداشت کرده است.»

این سرویس امنیتی همچنین اعلام کرد: « مهاجمان تحت عنوان برگزاری به اصطلاح تجمع مسالمت آمیز قصد داشتند تا برکناری رهبری نظامی و سیاسی فعلی اوکراین را از قدرت اعلام کنند. آنها می‌خواستند کنترل ساختمان پارلمان را در دست بگیرند و فعالیت آن را مختل کنند. این گروه به رهبری موسس یکی از سازمان‌های مردمی فعالیت می‌کرد.»

سرویس امنیت اوکراین همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در جریان بازرسی‌ها، یکسری سلاح، مهمات، تلفن‌های همراه، تجهیزات کامپیوتری و سوابق مربوط به اقدامات مجرمانه از این گروه کشف و ضبط شده است. همچنین بازرسان این سرویس، بازداشت شدگان را از اتهام اقدامات و درخواست برای اقدام با هدف تغییر یا سرنگونی اجباری نظم قانون اساسی یا تصرف قدرت دولتی مطلع کرده‌اند. برای متهمان قرار بازداشت پیشگیرانه صادر شده است.»

انتهای پیام/

ارسال نظر