روسیه: ۳۶ پهپاد اوکراینی را منهدم کردیم

وزارت دفاع روسیه امروز –یکشنبه– اعلام کرد، پدافند هوایی این کشور ۳۶ پهپاد اوکراینی را طی شب گذشته بر فراز مناطق کورسک، لیپتسک، ورونژ، بریانسک، اوریول و بلگورود منهدم کرده است.

روسیه: ۳۶ پهپاد اوکراینی را منهدم کردیم

به گزارش مملکت آنلاین، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد: «طی شب گذشته، از تلاش رژیم کی‌یف برای انجام دادن حملات تروریستی با پهپادهایی علیه سرزمین‌های فدارسیون روسیه جلوگیری شد.»

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از بیانیه وزارت دفاع روسیه گزارش کرد: «سیستم پدافند هوایی ۱۵ پهپاد را بر فراز منطقه کورسک، ۹ پهپاد را بر فراز منطقه لیپتسک، چهار پهپاد را در مناطق ورونژ و بریانسک و ۲ پهپاد را بر فراز مناطق اوریول و بلگورود منهدم کرده است.»

همزمان با اینکه نیروهای اوکراینی در میدان نبرد با مشکلات متعددی از جمله کمبود نیرو و تجهیزات دست‌وپنجه نرم می‌کنند، نیروهای روسیه دستاوردهایی را به دست می‌آورند و به پیشروی خود ادامه می‌دهند. هم‌چنین با گذشت بیش از ۲ سال از جنگ اوکراین، هنوز هیچ چشم‌انداز صلحی به دلیل موضع غرب در قبال کی‌یف و ارسال مداوم تسلیحات وجود ندارد.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. در این میان، آمریکا با ارسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کمک از بزرگ‌ترین حامیان کی‌یف محسوب می‌شود.

روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ تسلیحات به اوکراین» را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری‌ها و خصومت‌ها را میان روسیه و اوکراین طولانی‌تر می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر