تنش بین دو کره شدت گرفت

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در واکنش به اقدامات مکرر کره شمالی در ارسال بالون‌های حاوی آشغال و زباله، بلندگوها را در نزدیکی مرز دو کره نصب و انتشار اخبار پروپاگاندایی را از سر می‌گیرد.

تنش بین دو کره شدت گرفت

به گزارش مملکت آنلاین، از ژانویه ۲۰۱۶ زمانی که ارتش کره جنوبی به تلافی چهارمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی، کمپین بلندگویی خود را از سر گرفت، این اولین تبلیغاتی است که در نزدیکی مرزهای به شدت نظامی شده بین دو کره پخش می‌شود.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، شورای امنیت ملی کره جنوبی یک جلسه اضطراری تشکیل داد و نصب مجدد بلندگوها را یک روز پس از آن تصویب کرد که کره شمالی بالون‌های حاوی زباله را در اقدامی تلافی جویانه به پرتاب اخیر بالون‌های گروه‌های مدنی کره جنوبی حاوی اعلامیه‌های تبلیغاتی ضد پیونگ یانگ به پرواز در آورد.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین آمده است: « اگرچه ممکن است تحمل اقداماتی که ما انجام می‌دهیم برای رژیم کره شمالی دشوار باشد، اما پیام‌ها نور و امید را به ارتش و شهروندان کره شمالی منتقل می‌کند. ما روشن می‌کنیم که مسئولیت هرگونه تشدید تنش بین دو کره کاملا بر عهده کره شمالی خواهد بود.»

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه خود همچنین ذکر کرده است: «سئول موضعی کاملا آماده در برابر هرگونه اقدام تحریک آمیز از سوی کره شمالی دارد تا از امنیت عمومی و امنیت ملی مطمئن شود.»

این اظهارات درست چند ساعت پس از آن مطرح شده که ارتش کره جنوبی اعلام کرد حدود ۳۳۰ بالون آشغالی را که توسط کره شمالی از روز شنبه به پرواز درآمده، رصد کرده و بیش از ۸۰ بالون نیز در داخل کره جنوبی به زمین نشستند.

پیونگ یانگ در اقدامی تلافی جویانه به پخش اعلامیه‌های ضد کره شمالی توسط فعالان در کره جنوبی، کمپین بالون‌های آشغالی را به راه انداخته است.

گفته می‌شود که کره شمالی ماه گذشته میلادی و در روزهای اخیر قریب به ۱۰۰۰ بالون زباله به سمت کره جنوبی فرستاده است.

بلندگوهایی که کره جنوبی در نزدیکی مرز مستقر و نصب کرده بود در پی توافق دو کره پایین آورده شده و در انبار نگهداری شده‌اند.

بلندگوها که تا ۲۴ کیلومتر صدا را پخش می‌کنند در سراسر ۱۰ موقعیت مرزی بین دو کره نصب شده بودند و در این میان، ۴۰ واحد سیار نیز با بردهای بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر