آغاز بزرگترین رزمایش ناتو

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی بزرگ‌ترین رزمایشی را که تاکنون در دریای بالتیک برگزار شده است، امروز (چهارشنبه) و با حضور ۱۹ متحد ناتو آغاز کرد.

آغاز بزرگترین رزمایش ناتو

به گزارش مملکت آنلاین، بزرگترین رزمایش نظامی موسوم به بالتاپس ۲۰۲۴ امروز (چهارشنبه) در دریای بالتیک در حالی آغاز به کار کرد که ۱۹ متحد ناتو، بیش از ۵۰ کشتی، شامل ۳۰ ناو جنگی، بیش از ۸۵ هواپیما و تقریباً ۹۰۰۰ پرسنل که ۴۰۰۰ نفر از آنها نیروی دریایی هستند در آن شرکت خواهند کرد.

با مشارکت چهار گروه عملیات آبی خاکی و واحدهای وظیفه چند ملیتی، این بزرگ‌ترین ائتلاف متشکل از نیروهای آبی خاکی در دریای بالتیک و همچنین بزرگ‌ترین ائتلاف متشکل از نیروهای مقابله با مین در ناتو خواهد بود.

به گفته «گیدریوس پریمنکاس» فرمانده نیروی دریایی لیتوانی، یکی از اهداف استراتژیک این رزمایش «نشان دادن وحدت ناتو و عزم برای مقابله با هرگونه متجاوز» است.

همچنین «جانی استرینگر» معاون فرماندهی نیروی هوایی ائتلاف ناتو در «رامشتاین» در آلمان گفت: «بالتاپس ۲۴ نشانی از تیزهوشی متحدان ناتو در یک محیط امنیتی پویا از طریق تمرین عملیات چند دامنه‌ای برای حفظ ثبات منطقه بالتیک است».

وی افزود: «این رویکرد یکپارچه برای امنیت دریای بالتیک پیامی قوی به دشمنان احتمالی می‌فرستد، از تجاوز جلوگیری می‌کند، ثبات را افزایش می‌دهد و به کشورهای ناتو و مردم آن‌ها نیز اطمینان خاطر می‌دهد».

این اولین بار است که سوئد که از سال ۱۹۹۰ تاکنون در مانوورهای بالتاپس حضور داشته، به عنوان یک عضو ناتور در آن شرکت می‌کند.

رزمایش بالتاپس توسط نیروهای دریایی ایالات متحده در اروپا و آفریقا و ناوگان ششم ایالات متحده سازماندهی شده و فرماندهی و کنترل آن، توسط نیروهای «حمله و پشتیبانی نیروی دریایی ناتو» ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر