آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌هایی علیه صنایع هوایی ایران خبر داد.

آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد

به گزارش مملکت آنلاین، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که یک شخص و چهار نهاد را در ارتباط با صنایع هوایی ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) چهار نهاد مرتبط با شرکت رایان رشد افزار (RRA) تحریم شده توسط اوفک را هدف قرار داد. این نهادها قطعات حیاتی برنامه (پهپادی) ایران را خریداری کرده اند.

علاوه بر این، اوفک یکی از مدیران ایرانی سازمان صنایع هوایی ایران، یکی از شرکت‌های تابعه وزارت دفاع و لجستیک نیروهای مسلح ایران (MODAFL) را هدف قرار داده است که بر تولیدکنندگان پهپاد، شرکت‌های صنعتی هواپیماسازی ایران (HESA) و صنایع هوایی قدس (QAI) نظارت دارد.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در تداوم ادعاهای واشنگتن درباره پهپادهای ایران برغم تکذیب مقامات جمهوری اسلامی ایران افزود: «اقدام امروز تعهد ما را برای اختلال در تولید و تکثیر پهپادهای مرگبار ایران که همچنان توسط روسیه علیه اوکراین و نیروهای نیابتی و تروریست های منطقه ای علیه نیروهای ما استفاده می شود، تقویت می کند. »

او تصریح کرد: «وزارت خزانه‌داری به تحمیل هزینه‌ها بر کسانی که به دنبال تامین قطعات مورد نیاز ایران برای برنامه‌های پهپادی آن هستند و امکان ارسال این نوع سلاح‌ها به عوامل بی‌ثبات‌کننده در سراسر جهان را دارند، ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام/

ارسال نظر