روسیه مدعی سرنگونی ۱۲ پهپاد اوکراینی شد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور دیشب ۱۲ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را رهگیری و سرنگون کردند.

روسیه مدعی سرنگونی ۱۲ پهپاد اوکراینی شد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی نیروهای مسلح این کشور دیشب ۱۲ پهپاد اوکراینی را در ۴ منطقه روسیه رهگیری و منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه دیروز یکشنبه نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تلاش کی یف برای انجام حمله تروریستی به اهدافی در روسیه با استفاده از موشک «بلگا» خنثی شد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور ۲ موشک «بلگا» را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کرده است.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این ارتباط آمده است: سامانه های پدافند هوایی روسیه ۲ موشک پرتاب شده از سامانه موشک انداز چندگانه اولخا را بر فراز منطقه بلگورود رهگیری و منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه در ادامه این بیانیه خبر داد که این حادثه ساعت ۱۹:۰۰ به وقت مسکو روی داده است.

ارتش اوکراین طی ماه های گذشته پس از چند حمله ناموفق به کریمه و پل کرچ که ۳ قربانی برجای گذاشت، حملات پهپادی گسترده اما بی حاصلی را علیه روسیه تدارک دیده است.

بر این اساس، وزارت دفاع روسیه هفته پیش هم از خنثی سازی حمله تروریستی به «بلگورود» و «کورسک» با منهدم کردن ۳ پهپاد متجاوز اوکراینی خبر داده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر