استونی به اوکراین نیرو می‌فرستد

استونی از تصمیم خود برای اعزام نیرو به اوکراین خبر داد.

استونی به اوکراین نیرو می‌فرستد

به گزارش مملکت آنلاین، به گفته مادیس رول، مشاور امنیت ملی تالین، استونی «به طور جدی» در حال بررسی اعزام نیرو به اوکراین با هدف ایفای «نقش‌های جنگی غیرمستقیم» است.

هدف از این اقدام استونی این است که سربازان اوکراینی بیشتری برای شرکت در عملیات رزمی آزاد شوند. رول اشاره کرد که بحث‌ها دراین‌باره در جریان است و استونی ترجیح می‌دهد به عنوان بخشی از یک ماموریت گسترده ناتو در اوکراین شرکت کند، اما به دلیل امتناع ناتو از دخالت مستقیم در جنگ، این موضوع بعید به نظر میرسد.

با این حال، استونی امکان پیوستن به یک ائتلاف کوچکتر را برای جلوگیری از تشدید درگیری رد نکرده است. در صورت تایید، نیروهای استونی برای ارائه خدمات پزشکی و پشتیبانی لجستیکی به غرب اوکراین اعزام خواهند شد.

حضور نیروهای ناتو در اوکراین

ایده اعزام نیروهای ناتو به اوکراین برای اولین بار توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اوایل سال ۲۰۲۴ مطرح شد، چرا که به نظر می‌رسد روسیه دست برتر را در این جنگ دارد. ماکرون گفت که تا زمان اطمینان از شکست روسیه در این جنگ هیچ گزینه ای را نمی توان کنار گذاشت.

آمریکا و بریتانیا هر دو احتمال دخالت مستقیم نظامیان خود در درگیری را رد کرده‌اند.

با این حال بیل بلر، وزیر دفاع کانادا، تا حدودی به این ایده علاقه نشان داد و از امکان ارسال نیرو به کشور ویران شده از جنگ فقط برای «نقش‌های غیر جنگی» سخن گفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر