حراج الماس زرد صد قیراطی ۶ میلیون دلاری در سوئیس

الماس زرد صد قیراطی ۶ میلیون دلاری در سوئیس به حراج گذاشته می‌شود.

حراج الماس زرد صد قیراطی ۶ میلیون دلاری در سوئیس

به گزارش مملکت آنلاین، سنجاق سینه کارتیه آراسته به الماسی زرد با وزن بیش از ۱۰۰ قیراط در تاریخ ۱۴ مه در ژنو سوئیس به حراج گذاشته خواهد شد. طراحی این الماس شبیه «الماس صورتی ویلیامسون» مربوط به ملکه الیزابت است که در سال ۱۹۴۷ و به عنوان هدیه عروسی به او داده شده است.

این الماس که با نام «الماس آلنات» شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۲ توسط کارتیه بر روی این سنجاق سینه نصب شده است. علت نامگذاری آن تحت عنوان «آلنات» اشاره به اولین مالک آن دارد. سرگرد آلفرد ارنست آلنات، ورزشکار بریتانیایی بود که به جمع‌آوری نقاشی‌های قدیمی نیز علاقه مند بود.

 کاترین بکت، رئیس فروش جواهرات حراجی معروف «ساتبیز» در این باره می‌گوید: «این سنگ را در سال ۱۹۵۲ به کارتیه آوردند و آنها این کوه سنگ زیبای الهام گرفته از گل‌ها را کنار هم گذاشتند.»

اعتقاد بر این است که این سنگ الماس زرد رنگ بیش از ۱۰۰ سال پیش در آفریقای جنوبی استخراج شده و از چنان اهمیتی برخوردار است که در نمایشگاه‌های بین المللی از جمله در موزه اسمیتسونین در واشنگتن دی‌سی، پایتخت ایالات متحده آمریکا به نمایش درآمده است.

این اولین بار در ۳۰ سال گذشته است که این الماس برای فروش عرضه می‌شود.

وزن این سنگ ۱۰۱.۲۹ قیراط بوده و دارای رنگ‌های زرد زنده و فانتزی است، که از شفافیت بسیار بالایی (BS-2) برخوردار است. چیزی که در مورد این سنگ قابل توجه است وجود یک تاج بلند است که به دلیل سبک تراش قدیمی در آن وجود دارد.»

فروش سایر جواهرات

الماس آلنات تنها جواهر با ارزشی نیست که در حراجی «ساتبیز» به فروش می‌رسد. جواهرات گران‌قیمت دیگری نیز برای فروش وجود دارد.

انتظار می‌رود یک الماس با درجه وضوح و شفافیت بالا، به رنگ (ای/E ) و به وزن ۳۷.۶۱ قیراط بین ۱.۶ میلیون تا ۲.۶ میلیون دلار به فروش برسد.

در مجموع، در حدود ۱۲۰ جواهر در این حراجی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها دارای ارزش‌های تخمینی شش تا هفت رقمی هستند.

این حراج قرار است در ۱۴ ماه مه در هتل ماندارین اورینتال ژنو برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر