بازداشت قاچاقچی عنکبوت به آمریکا در استانبول

شبکه خبری آی‌اچ‌ای(iHA) ترکیه از دستگیری مردی به اتهام قاچاق ۱۵۰۰ عقرب و عنکبوت در فرودگاه بین‌المللی استانبول خبر داد‌.

بازداشت قاچاقچی عنکبوت به آمریکا در استانبول

،به گزارش مملکت آنلاین، رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که یکی از متصدیان موزه تاریخ طبیعی آمریکا روز دوشنبه در استانبول به اتهام تلاش برای قاچاق نمونه‌های عنکبوت، عقرب و هزارپا بازداشت شد.

ماموران پلیس فرودگاه استانبول لورنزو پرندینی، کارشناس عنکبوتیان در این موزه را با بیش از ۱۵۰۰ نمونه جانوری در چمدانش بازداشت کردند.

ویدئویی از فرودگاه نشان می‌دهد که افسران در حال بازرسی چمدان‌های دستی و تفتیش کیسه‌های پلاستیکی هستند که به نظر می‌رسید مملو از عنکبوت‌ها و عقرب‌های مرده است. خبرگزاری دولتی آنادولو گزارش داد که پرندینی به اتهام تلاش برای قاچاق گونه‌های کشف‌شده در ترکیه بازداشت شده است.

پرندینی در پاسخ به این اتهامات اظهار داشت که مجوزهای لازم را برای تحقیق روی نمونه‌ها دارد. او به آسوشیتدپرس گفت که در دادگاه حاضر شده و بدون اتهام آزاد شده است.

پرندینی گفت که پلیس ترکیه مجوزهای دولت ترکیه برای انجام تحقیقات مشترک با دانشمندان ترک را نادیده گرفته است.

وب سایت موزه تاریخ طبیعی نیویورک، پرندینی را به عنوان متصدی مجموعه‌های عنکبوت، عقرب، صدپا و هزارپای خود معرفی ‌می‌کند. او می‌گوید پژوهش‌هایش او را به بیش از ۳۰ کشور جهان کشانده است.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر