روسیه، تاسیسات انرژی اوکراین را بمباران کرد

روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین حملات شدید انجام داد.

روسیه، تاسیسات انرژی اوکراین را بمباران کرد

به گزارش مملکت آنلاین، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بامداد پنجشنبه، از هوا و دریا و با استفاده از تسلیحات بسیار دقیق و دوربرد خود و همچنین پهپادهایی که در اختیار دارد، حمله تلافی‌جویانه‌ « گسترده‌ای» علیه تاسیسات انرژی اوکراین انجام داده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای آورده است که این حملات در پاسخ به تلاش‌های اوکراین برای آسیب رساندن به صنعت نفت و گاز و تاسیسات انرژی روسیه بوده است.

در بیانیه‌ وزارت دفاع روسیه آمده است که «بر اثر این حملات، فعالیت شرکت‌های صنایع نظامی اوکراین مختل شد، انتقال نیروهای ذخیره اوکراین به مناطق جنگی ناکام ماند و تأمین سوخت برای جوخه‌ها و واحدهای نظامی نیروهای مسلح اوکراین با مشکل مواجه شد.»

به گفته مقامات اوکراینی، موشک‌ها و پهپادهای روسیه روز پنجشنبه یک نیروگاه بزرگ برق در نزدیکی کی‌یف را در هم کوبیدند و به تعدادی از تأسیسات برقی در چندین منطقه دیگر نیز خساراتی وارد کردند و باعث شدند تا فشار بیشتری به کلیت منابع تامین انرژی در اوکراین وارد شود.

از نقطه نظر روسیه، حملات هواپیماهای بدون سرنشین اوکراین به مثابه تروریسم است؛ حال آنکه خود اوکراین معتقد است که حملات پهپادی این کشور به روسیه موجه است؛ چراکه اوکراین در حال حاضر برای بقا می جنگد و زیرساخت‌های این کشور در اثر حملات هوایی روسیه آسیب دیده است.

بر اساس محاسبات خبرگزاری رویترز، حملات پهپادی اوکراین تا کنون باعث شده تا حدود ۱۴ درصد از ظرفیت اولیه پالایش نفت روسیه کاسته شود.

انتهای پیام/

منبع: یورونیوز

ارسال نظر