عمان به بدنبال میانجیگری برای کاهش تنش در منطقه

فرستاده ویژه آمریکا در یمن روز سه‌شنبه در اظهاراتی جانبدارانه و بدون درنظر گرفتن تجاوزات آمریکا و انگلیس در یمن گفت که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن فعالیت انصارالله یمن به گونه‌ای که حملات آنها به کشتی‌ها در دریای سرخ متوقف شود، وجود دارد.

عمان به بدنبال میانجیگری برای کاهش تنش در منطقه

به گزارش مملکت آنلاین،‌ تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در یمن در اظهارات ضبط‌شده‌ای به مؤسسه خاورمیانه قبل از رفتن به عمان برای گفت‌وگو درباره راه‌حل دیپلماتیک برای تنش در دریای سرخ گفت: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با «انصارالله» است که مناطق وسیعی از یمن را در دست دارند.

این پس از آن است که مقاومت یمن اعلام کرده حملات پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی که قصد عزیمت به اراضی اشغالی را دارند تنها در صورت توقف حملات به غزه متوقف خواهند شد. از آن سو، از حدود یک ماه پیش ۲ کشور آمریکا و انگلیس به این بهانه که نیروی مقاومت یمن، امنیت دریانوردی در دریای سرخ را به خطر انداخته است، در چندین نوبت اقدام به حمله به مناطقی در یمن کرده‌ و برخی از مراکز نظامی و تسلیحاتی این کشور را مورد هدف قرار داده‌اند.

لیندرکینگ بدون اشاره به تجاوزات مستمر آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و حملات به یمن گفت که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن فعالیت انصارالله به گونه‌ای انجام می‌شود که به بهبود وضعیت در دریای سرخ کمک کند.

وی با اشاره به اینکه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا «به سختی روی آن کار می‌کند» افزود: «ما باید شاهد آرامش جدی در غزه باشیم.»

نماینده آمریکا در امور یمن پیشتر از یک استراتژی چندجانبه دولت بایدن برای کنترل بر دریای سرخ خبر داده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر